Český střelecký svaz

Český střelecký svaz
Jihomoravské KS    Středočeské KS

ČSS, z.s. Krajské sdružení Vysočina

SSK Černovice

Slzy fair play.

Dneska bych chtěl napsat o zajímavé kuriozitě, která se nám přihodila na závodech v Poděbradech. Jen pro uvedení do situace jsou to závody 1. kategorie pořádané jednou v roce. Skoro každý rok se o nich zmíním, protože jsou fakt jedinečné. Střílí se v obrovské tenisové hale přestavěné na dvoustrannou střelnici. V Poděbradech se sjede okolo 300 střelců z celé republiky. Pistoláři i puškaři, malí i dospělí. Ti malí se pochopitelně chtějí ukázat a ti méně zkušení se snaží potrápit ty nejzkušenější střelce z reprezentace, pro které je to poslední přípravný závod před ME. Když už jsem se dostal sem, tak musím napsat, že tento přípravný závod opravdu skvěle vyšel Petrovi Nymburskému. Základní závod s přehledem vyhrál tak vysokým výsledkem, že kdyby tak střelil na Evropě v Maďarsku, určitě by střílel finále o medaili. Tak mu držme palce 22.-24. února.

Tak atmosféra nám trošku zhoustla, takže pojďme závodit. Je třeba se plně soustředit na míření, dobře spouštět, mít správnou polohu, nevnímat okolí a a a a ?.a taky nabít !!! A přesně to se stalo Petrovi Zíkovi. Při výměně terče si zapomněl dát novou diabolku do nábojové komory a vystřelil naprázdno. Takto vystřelená rána se v pravidlech započítává jako 0 bodů!!! Samozřejmě taková ztráta se již nedá dohnat a je prakticky po závodě. Pokud se něco podobného stane, tak to spousta střelců řeší novou ránou do stejného terče - když to nikdo nevidí. Petra také nikdo neviděl, ale on posunul neprostřelený terč dál a pokračoval v ,závodě" do konce. Tato rána ho stála v celkovém pořadí 20 míst! Ale! Při vyhlášení výsledků mu byla udělena cena fair play za přiznanou ránu mimo terč a právem si zaslouží velkou pochvalu. Tato situace se nám stane zhruba 1x za rok. Ovšem při počtu střelců v klubu a počtu odjetých závodů je pravděpodobnost takové rány skoro mizivá. A ejhle! Netrvalo ani půl hodiny a na druhé straně haly se začal střílet závod 60 ran vleže, na který se spousta střelců těší celý rok. Je to jakási exhibice pro všechny bez rozdílu věku. Závod trvá pouhých 50 minut a je to celkem šrumec. Není čas na vymiřování. Buď to to umíš a nasypeš to tam, nebo to budeš patlat a pak to rovnou zabal! Tak nějak zněly pokyny z mé strany k našim střelcům. Pěkně se do závodu pustila Kája Janů, ještě lépe Kačka Hodinová, ale nejlépe na tom byla Pája Nymburská. Nasadila od první položky druhé místo a držela se čtyřicet ran. Pak to divně cinklo (známý zvuk rány mimo terč). Kdo to byl??? Pája !! To je přece 0! Přetočila na další terč a závod dostřílela do konce. Zvedala se v slzách. Takový závod a jednou ranou je všechno pryč. Opět to nikdo neviděl, ale nedá se to nepřiznat. Prostě si, jak my říkáme, šáhla. Tak to pěkně obrečela, ale opět spravedlnost se dostavila a ředitel závodu jí předal cenu fair play.

Tak to jsem ještě nezažil. Dvě nuly v jeden den. Je to pryč, jdeme na finále. Tam se prostřílela Katka Michálková v kategorii ženy, juniorky. Po prvních deseti ranách byla pátá a bylo i na víc. Za sebou měla i střelkyni, která se připravovala na Evropu. Tak další 2 rány, střílíme na povel. Všechny holky vystřelily a Katka míří, pak zbraň odkládá, sahá na závěr a honem míří. Tak střílej!!! Už jen vteřina!! STOP !!! Katka nevystřelila. Co se stalo?? Všichni se ptají. Proč nevystřelila? Nestihla nebo nějaká porucha? Takže opět 0 bodů a po další ráně konec jejího finále. Je to vyřazovací závod, a tak střelec s nejmenším výsledkem odchází. Tak co se stalo? Já jsem nedotáhla závěr a prostě bez natažení zbraň nevystřelí. A pak už bylo pozdě.

Takže za jeden den tři nuly bylo fakt už moc, ale jak je vidět, i nemožné se může stát. Už máme snad vybráno na tři roky dopředu.

Přesto jsme v Poděbradech uspěli. Katka Hodinová vystřílela bronz - a to mě bavilo, když byla zase na stupních! Petr Zíka a Katka Michálková brali v neděli tzv. velké pódium - oba pátí. A oba osobní rekordy a to o parník. A Katka ještě vyhrála týmovou soutěž v družstvu Dukly Plzeň. Už je pravá Duklačka.

Takže jsme zase byli vidět a hlavně mě těší, že umíme střílet v duchu fair play, i když to někdy strašně moc bolí a jsou i slzičky. Je spousta střelců, kteří toto neumí. My ale můžeme po střelnici chodit se vztyčenou hlavou. Za to chci poděkovat všem i těm, kterým se to stalo v minulosti.

Přeji opět všem pevnou ruku a jasné oko.

Petr Zíka - předání ceny fair play
Petr Zíka - předání ceny fair play

Vlevo Kateřina Hodinová - 3. místo
vlevo Kateřina Hodinová - 3. místo

Nymburská Pavlína
Nymburská Pavlína

Vloženo: 22.2.2018
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Medailové loučení.

Říká se, že všechno musí jednou skončit, a to proto, aby něco nového mohlo začít. U nás to loučení ale vůbec není smutné, ba naopak. Takže kdo končí nebo kdo odchází a co se u nás děje?

Kdo sledujete dění v našem klubu, tak asi víte, že máme, kromě jiného, skvělý tým juniorek - Šárku Jandovou, Vlaďku Jirákovou a Katku Michálkovou. Jména píšu podle abecedy, protože každá z nich je v něčem ze střeleckých disciplín výjimečná. Když se jim to na závodech sejde, většinou společně vezou domů placku. Už mají celou sadu - zlato, stříbro i bronz. Tento tým nám ale od další sezóny končí. Šárka s Vlaďkou se v dalším roce budou muset více věnovat studiu a Katka pro změnu z našeho klubu odchází. Ne, žádný problém není, naopak! Dostala nabídku přestoupit do Dukly Plzeň, stejně jako před pěti lety Petr Nymburský. Pro její výkonnostní růst by to mělo být lepší a může jít v Petrových stopách. Ve své podstatě se toho moc nezmění, protože se rozhodla trénovat s námi - neměnit ani prostory ani trenéra. Samozřejmě jisté výhody z Dukly mít bude - výbavu, střelivo i víc soustředění s reprezentací. A tím zase vytvoří lepší podmínky pro celý náš klub.

A jaké bylo loučení na střelnici? Přestup byl ujednán před posledním závodem - Mistrovstvím ČR v září, ( možná trošku netakticky). Samozřejmě jsem holkám přál medailový závěr. V sobotu střílely polohový závod 20 ran vkleče, 20 vleže a 20 vstoje. Katka byla po dvou disciplínách druhá, ale na začátku stojáku udělala pár chybiček a tím si zavřela dveře do boje o medaili. Vlaďka, ta se protrápila celým závodem. Ať dělala, co mohla, nemohla se trefit! Asi si ho bude pamatovat dlouho. Šárka zase střílela lehce nad průměrem, ale měla štěstí, vyšly jí všechny disciplíny, takže nakonec zůstala pouhý bod za hranicí finálové osmičky. No a tým celkem - brambora o pár bodů. A to bylo velké zklamání. Tentokrát jsem věřil, že to holky trefí, protože fakt byly ve formě všechny.

V neděli se pak střílel závod 60 ran vleže. Říkal jsem, že jsou "v laufu", ale byl to jejich poslední společný závod na Mistrovství republiky a ten nepovedený včerejšek ještě bolel. Vlaďka po prvních deseti ranách byla druhá, Katka byla taky vysoko, ale pro změnu Šárce se nedařilo. Nakonec se to zlomilo a dotáhla se k holkám. Celkové výsledky ode všech nebyly špatné, ale asi to bude málo. Čekal jsem, až rozhodčí dopočítají výsledky družstev. A ono to klaplo!!! Máme bronzovou!!! Tak to bylo fakt o fous. Někdo to tak prostě chtěl, aby to dopadlo až v tomhle posledním závodě.

Samozřejmě nesmím zapomenout ani na ostatní. Petr Zíka ve svém prvním polohovém závodě obsadil úžasné 9. místo. Dominika Jandová měla trošku starosti uprostřed závodu, ale nakonec z toho vybruslila rozumným závěrem. A naši nováčci se nenechali vůbec zahanbit. Katka Hodinová začala závod tak skvěle, že jsem se až lekl, že chce snad vyhrát!!! Střelila si osobní rekord a mezi 80-ti soupeřkami brala 24. místo. Kája Janů to zase měla jako na houpačce. Chvilku líp, chvilku hůř. A Pája Nymburská? Prvních třicet ran byla jako na jehlách. A v hlavě tma! Pro mě na ručník. Pak se uklidnila a závěr byl ohromující. Z posledních patnácti ran jen jediná devítka!!! Podobně na tom byl i Matěj Lemberk. A tým našich ,prcků" ( Kája, Pája a Kačka) celkem pěkně vyprášil Pražáky, Ostraváky i Kolíňáky. Desáté místo ze šestnácti družstev si zaslouží pochvalu. Hlavně když si uvědomíme, že je jim - dámy prominou, teprve 12 a závodily v kategorii dorostu do 18-ti let!!!

Bilancování.

Na závěr sezóny bych se rád pozastavil u toho, co jsme všechno v letošním roce dokázali. Vždycky píšu, jak se dařilo, nebo nedařilo na jednotlivých závodech. Nyní pro představu udělám součet za celou sezónu a tentokrát do výpočtu zařadím i výsledky Petra, který sice střílí za Duklu Plzeň, ale stejně je stále doma tady s námi a prostě sem patří.
Každý ze střelců projel přibližně 30 závodů - některé jsou i třídenní.
Každý ze střelců má za sebou minimálně 3 týdenní soustředění a více než 170 hodin tréninkové střelby. K tomu další hodiny rehabilitace a domácího tréninku.
A výsledek:
10. místo na ME v Baku malorážka Petr Nymburský
4. místo na Světovém poháru v Mnichově malorážka Petr Nymburský
Dva Tituly Mistr ČR a tři medaile z Mistrovství ČR Petr Nymburský
Titul Mistr ČR vzduchovka Pavlína Nymburská
Druhé místo Mistrovství ČR VzPu družstva - Hodinová, Janů, Nymburská
Třetí místo Mistrovství ČR VzPu juniorky -Jandová, Jiráková, Michálková
Třetí místo Mistrovství ČR malorážka juniorky - Jandová, Jiráková, Michálková.

A ještě jeden úspěch! Všechny tři naše holky jsou v konečném žebříčku juniorské reprezentace do 15. místa z celkového počtu 72 juniorek celé ČR. Katka Michálková je dokonce na 6. místě, tedy těsně pod reprezentací "A".

Jak je vidět, letošní sezóna byla pro nás abnormálně bohatá. A právě proto jsem se rozhodl, že by bylo vhodné za všechny úspěchy a práci požádat o mimořádnou odměnu pro náš klub. Na jednání zastupitelstva naši žádost projednali a schválili ve výši 50 tis. Kč. Chtěl bych tedy touto cestou ještě jednou poděkovat, že nás zastupitelé podpořili. Samozřejmě, že to není jediný příspěvek, který dostáváme. Poděkování za několikaletou finanční podporu patří i Lesům ČR, s.p. a všem těm, kteří nám jakkoliv pomáhají. Myslím, že i v další sezóně budeme konkurovat velkým klubům, jako jsou Plzeň, Ostrava, Praha a další. Mimo to již teď má Katka Michálková připravený výjezd do Chorvatska na týdenní mezinárodní závody. Zároveň se připravují Petr Zíka, Šárka, Vlaďka a samozřejmě i Katka, na Závody olympijských nadějí do Nitry, kde střílí nejlepší mladí střelci ze střední a východní Evropy. Takže nám i nadále fanděte a my se pokusíme zase odněkud ze světa přivézt nějakou tu placku.

Přeji opět všem pevnou ruku a jasné oko.

Medailové trio - zleva- Katka Michálková, Šárka Jandová a Vlaďka Jiráková
Medailové trio - zleva- Katka Michálková, Šárka Jandová a Vlaďka Jiráková

Tým střelců na MČR
Tým střelců na MČR
Zleva vzadu: Petr Zíka, Katka Michálková, Šárka Jandová, Petr Nymburský, Vlaďka Jiráková
Zleva vpředu: Matěj Lemberk, Katka Hodinová, Pája Nymburská, Kája Janů a Domča Jandová.

Kateřina Michálková
Kateřina Michálková

Vloženo: 20.10.2017
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Černovičtí střelci vyrabovali Plzeň.

Je až neuvěřitelné, jak se historie opakuje. Už si málokdo vzpomeneme, jak jsme začínali a kdy kdo jakou medaili či titul přivezl. Jedno ale vím naprosto přesně. Před deseti lety v roce 2007 v Brně na Mistrovství ČR mládeže střelil Petr Nymburský 300 bodů a tedy Český rekord a získal titul Mistr ČR. V té době byly jeho sestře Pavlíně 2 roky. Po deseti letech se vše začalo opakovat. Od neúspěchů až po ten pomyslný vrchol v úplně stejné disciplíně i kategorii. Prozradím jen něco málo - ano jedná se opět o titul Mistr ČR. Ale pojďme popořádku, pokusím se vám vyprávět, jak se vše seběhlo. Omluvte mě, pokud se trošku rozepíšu.

Na okraj musím napsat, že máme opravdu skvělý tým, který je věkově pěkně rozložený, a tak obsazujeme většinu kategorií. Ti starší rádi poradí a pomáhají mladším. I tak tomu bylo v přípravě na vrcholný závod - Mistrovství ČR mládeže. V březnu proběhlo týdenní soustředění v Plzni, které končilo závodem. Pak se dělala nominace. Pro všechny bylo zklamáním, že se nám ,nevešla" Sabča Vachtová, která měsíc nestřílela kvůli operaci slepáku. Naopak se nominovala Terka Kolářová a jela jako nováček. Dalšími, kteří měli nominaci jistou, byli Matěj Lemberk, Kája Janů, Kačka Hodinová, Pája Nymburská a Dominika Jandová. Ta celý rok těží ze svého talentu, ale před MČR začala každý den tvrdě trénovat - i doma večer. A tím strhla i ostatní, a tak všichni denně doma pilovali polohu , spouštění, dýchání a míření tak říkajíc ,nasucho" bez nábojů. K tomu padaly i různé sázky a hecování - co že bude za medaili od trenéra, od starosty ???

Další překvapení přišlo od organizátorů MČR, když rozhodli, že se bude střílet v Plzni na nejmodernější technické zabezpečení, na které střílí reprezentace po celém světě, a to na elektronicky snímané terčové zařízení. Zkušenosti s tím máme, takže možná i výhoda? Ale bude se střílet v osmi směnách - tedy celý den. Los pro nástup na závod našich střelců byl ale neúprosný - fakt to bylo na celý den. Vzali jsme to jako biatlonovou štafetu. Rozjížděla to Dominika v 11 hodin a finišmanka byla Pája Nymburská, která na svůj závod čekala 8 hodin až do čtyř odpoledne.

Tak jsem se prokousal k samotnému závodu. Jste už nervózní? V tu chvíli to bylo ještě dobrý. Začínala Dominika a já věděl, že střelí dobře. Sice nás napínala s první ranou asi 5 minut, ale dala pěknou desítku. Pak to trochu drhlo, ale pomalu se prokousávala v desítkách ke konci závodu. Jednou minula. Rána 9,9 (což je pouhý půl milimetru od desítky!) ji posunula níž, ale na finále to stačí. Tak máš zhruba 5 hodin volno a pak budeš bojovat s dalšími sedmi o medaili.

Další do pomyslné štafety nastupoval Matěj. Střílí naopak svižně, ale až příliš. Desítky byly, ale hodně krajové. Taky udělal jednu chybičku, a protože měl málo právě těch středových desítek, do finálové osmičky se s výsledkem 299 bodů nevešel. Bral 12. místo. To je našlapaný, co? Po něm pokračovala Terka. Jako nováček hned na začátku udělala dvě chybky, ale pak to bylo dobrý. Skoro si vyrovnala svůj osobák, takže opět spokojenost.

Pro náš tým hodinka pauzy a pak jdou na řadu Kája Janů a Kačka Hodinová. Teď už atmosféra zhoustla. Ráno před závodem jsme se všichni domluvili, že se nikdo z našich střelců nepodívá na průběžné výsledky. Jen já věděl, jak to vypadá. V této kategorii bylo zhruba 10 úplně stejných střelkyň - abonentek na medaili. A my všichni alespoň tu placičku za družstva chtěli. Vždyť obhajujeme z loňska zlatou! Holky začaly s rozvahou a hodně dobře. Já běhal od jedné ke druhé jako vlčák. Kačka dala devítku, hned za ní druhou - co teď? Co se kde stalo? Bum - a třetí devítka v řadě. Tak odpočala, poladila miřidla a dostala se zase zpátky. Celkem 295 bodů - 11. místo. To je dobrý a co Kája? Střílí pomalu a přesně, ale najednou chybička. Pak ještě tři. Jestli kvůli brýlím, nevíme. Výsledek 296 bodů - 10. místo. Kája byla samozřejmě zklamaná. Loni byl výsledek trochu lepší.

V pomyslné štafetě byla na řadě do finiše Pája Nymburská. Ta věděla, že holkám body do družstva trošku chybí a ona musí!! střelit. A já zase věděl podle výsledků, že individuální medaile je hodně vysoko. Zůstáváte v klidu? Já se tak musel tvářit. Začala přesně, jak jsme se dohodli. Svižně, nepřemiřovat, protože se unaví oči a do konce nevydržíš! Včas odpočívat - jsou čtyři odpoledne. Prvních devět ran nádherné desítky, pak taková šmudla, tak radši pauza. Další rány zpomalila. Trefovala přesně, ale mířila i třikrát jednu ránu. Soupeřka z Ostravy to mezitím slízla od trenéra, jak to zbabrala, (za dvě devítky). Další z Liberce se zvedala se slzama. Pája měla poslední čtyři rány a zatím byla bez chyby. Bylo nás za ní asi 15, tak to přeci nakonec nepokazíš! Deset??.. deset??. a zase deset. Tak a ještě tu poslední. Na palebné čáře zbyla sama, všichni měli dostříleno. Dva rozhodčí se u ní sešli, spousta diváků sledovalo plátno s výsledky a my seděli za ní. Tak už vystřel, nebo mi praskne pumpa. Zase ne! Zase odložila, odpočala a znovu míří - už potřetí!! Já hypnotizuju hlaveň a mušku, aby se uklidnila - bum. Bojim se podívat na monitor. Je tam - 10,4 !!!! Má plný počet 300 bodů!!! K tomu potlesk od nás a ještě odněkud? Od Dukláků! To je gesto! Gratulace a uznání hlavního rozhodčího. A pak ode mne. Ani jsem nemohl mluvit a ona brečí jak želva. Všichni mi ji berou a gratulují ji. Pája Nymburská má zlato a je Mistryní České republiky. A ještě něco? Jasně! Ještě mají stříbro s Kájou Janů a Kačkou Hodinovou v družstvech. Právě ta poslední středová desítka ji posunula na zlatou příčku, protože soupeřka na stříbrné příčce měla také 300 bodů, ale jen o jednu středovou desítku méně!

Ještě nás čekalo Dominiky finále, ale přestože neudělala velkou chybu, na medaili nedosáhla. Chyběl ten bodík ze základního závodu.

Sada medailí z MČR stojáků.

Snad mi ti starší střelci odpustí, že nedostanou tentokrát v mém článku tolik prostoru. Jenom v krátkosti a věcně. Už je to předesláno v úvodním názvu, že vyrabovali, co šlo. Petr Nymburský začal a bylo z toho zlato a stříbro. Forma se stále drží na stejné až obdivuhodné výši, když vezmu v úvahu, že při střílení ještě studuje. Z Mistrovství Evropy přivezl solidní 40 místo v kategorii mužů.

Dalším byl Dominik Klimeš, který obsadil 19. místo v kategorii juniorů. Petr Zíka si to vyzkoušel poprvé vestoje a střelil si osobní rekord 24- místo v dorostu. A naše tři juniorky? Katka Michálková, Vlaďka Jiráková a Šárka Jandová? No jasně. Pořád pokukují po nějakých ozdobách, prstýncích a podobně. Tak si nechaly pověsit na krk od prezidenta Českého střeleckého svazu bronzové medaile. Katka měla i blízko k finálové osmičce. Ony se všechny tři ze začátku trošku lekly, že soupeří s holkama, které právě přijely z Evropy. No a co, taky jsou z masa a kostí.

O pohár starosty města Černovic.

Kdo přišel, viděl a užil si krásné střelecké souboje i občerstvení. Kdo nepřišel, přišel o moc. V tělocvičně se sešlo přes 40 střelců. A to teda kvalitních. Dneska už můžu napsat, že před rokem tu byl i střelec, který byl následně na olympiádě v Riu. A letos? Těžký kalibry. Hodně medailistů z republiky. Závod to byl hlavně pro ty mladší 30 ran vleže. Potom jsme vymysleli exhibici MIX střelce vstoje a střelce vleže. To byl závod. Diváci se nechali strhnout k potlesku za každou povedenou ránu, takže závěrem ani nebyly rány slyšet kvůli potlesku. O vítěze exhibice snad ani nešlo, přesto zmíním dvojici Katku Michálkovou s Matějem Nedvědem z Č. Budějovic. A jak dopadly poháry věnované starostou? Předával je ředitel ZŠ pan Štefánek spolu s místostarostou panem Charvátem. Oba projevili nadšení, že se investice povedla, protože Černovice opustil jen pohár jeden, který odjel do Č. Budějovic za druhé místo. Bronzový si odnesla Dominika Jandová a vítězkou se stala Pavlína Nymburská. Tomu se říká načasovat formu. Vyhrát republiku to se dá, ale k tomu Černovice ?!!!

Na závěr jako obvykle bych rád poděkoval všem sponzorům, kteří nám věnovali krásné ceny. Město Černovice, Lesy ČR, s.p., Potraviny Dundr, Květinářství Bušová, Masna Černovice, Textil MIMM, Zelenina Souchová, Drogerie Kučera a spousta dalších.

Pavlína Nymburská Mistryně ČR
Pavlína Nymburská Mistryně ČR

Stříbrné družstvo: zleva Kája Janů, Pája Nymburská a Katka Hodinová
Stříbrné družstvo: zleva Kája Janů, Pája Nymburská a Katka Hodinová

Tým z MČR mládeže: zleva Dominika Jandová, Matěj Lemberk, Kája Janů, Pája Nymburská, Katka Hodinová, Terka Kolářová a já
Tým z MČR mládeže: zleva Dominika Jandová, Matěj Lemberk, Kája Janů, Pája Nymburská, Katka Hodinová, Terka Kolářová a já.

Vloženo: 26.4.2017
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Střelci zvou své příznivce.

Důležitým tématem tohoto článku je pozvání všech našich fanynek a fandů, ale i nezaujatých obyvatel našeho městečka na naše domácí závody. Budou se konat v sobotu 8. dubna 2017 v tělocvičně ZŠ. Začínáme již od deváté hodiny ranní, ale asi ta nejzajímavější část přijde na řadu od 12.00 hod. Představí se opět v exhibici naši nejlepší spolu se střelci jiných klubů. Každý terč a tedy každou vystřelenou ránu snímá kamera, takže zásahy všech závodníků od první až po tu poslední ránu může divák vidět a sám si porovnávat výsledky. Z obecenstva v exhibici postupně vznikne kotel fandů, kteří potleskem odměňují střelce za každou povedenou ránu. Někteří střelci se tak vyhecují k neuvěřitelným výkonům a exhibice se promění v nelítostný souboj. Ne, nebojte se, vše v rámci pravidel sportovní střelby. A že se bude na co koukat, to mi věřte. Pochopitelně myslím tím sportovní pohled. Šárka Jandová, Vlaďka Jiráková a Katka Michálková jsou úřadující mistryně republiky. Tohle trio po černovickém závodě čeká koncem dubna mezinárodní závod v Berlíně. Doprovodí tam reprezentaci ČR. A samozřejmě většina našich pojede koncem března na Mistrovství republiky ve střelbě ze vzduchovky.

Tak to bychom měli to, co nás čeká a teď něco z toho, co bylo. Prostě a jednoduše daří se !!! Stačí to takhle? Nene! Musím je pochválit, protože si pochvalu všichni zaslouží.

Začátkem února jsme byli v Poděbradech. Opakuji se, ale zdůraznit to musím, že jsou to nejtěžší vzduchovkové závody v republice. Za víkend tu na střelce čekají dva až tři závody a případné finále k tomu. Trenér pro naši skupinu jsem sám, takže všichni musí být absolutně samostatní. Čas střelby, disciplína, stanoviště, příprava zbraně, oblečení, náboje i samotná střelba. Pak odpočinek, jídlo, pití, zacvičit a znova závod. Závěr okolo 20. hodiny.

Letos jsem trošku taktizoval a vyplatilo se. Vlaďka Jiráková už věkem postoupila do spojené kategorie "juniorky, ženy" a přiznám, že šance dostat se do finálové osmičky byla z mého pohledu skoro nemožná. Tak jsem zařadil Katku Michálkovou do kategorie dorostu, abychom měli i tam zástupce. Katka začala mizerně, ale pak se chytla a stoupala k té finálové osmičce. Povedlo se. Bude finále! A co Vlaďka? No pozor! To mi hlava nebere. Prvních 10 ran výborně, další ještě lepší - průběžně třetí mezi ženami! I tady je finále na dosah. Už mi holky zase dělají nervy. V závěru jí už sice ,docházel dech", přesto se do finále dostala! Střelila základní závod ve svém osobním rekordu. Tak na to holky nečučte a koukejte přešroubovat zbraně pro střelbu vleže. Za půl hodiny jdete na plac - 60 ran počítaných na desetiny bodu.

Katka střelila svůj standard a co Vlaďka? Nasypala to tam za 25 minut a jak!!! Já závod neviděl, ale přišla jako sluníčko. Jo, když se daří, tak se daří. Cože?! Výsledek 599 a na desetiny je druhá??? Teda holka, ty máš den - další finále! No nic, není čas. Honem zase šroubovat. Za 5 minut na finále pro změnu ve stoje Katka a po ní Vlaďka. Mezitím samozřejmě střílí další. Dominik Klimeš celkem slušný výsledek v kategorii mužů - no jo, je to tak, už mě přerostl. Petr Nymburský to má jako přípravu na Evropu, takže finále je povinnost. V něm trefil bronz, ale začátek byl na ručník. No, ještě potrénujem!!! Petr Zíka se tady rozstřeloval o účast na Letní olympiádě mládeže v Brně a to se povedlo!!! Pojedou v červnu s Katkou Michálkovou jako nejlepší střelci z Kraje Vysočina.

Na druhé straně střelnice byli od rána naši mladší vleže. Trhlinu v týmu jsme měli už z domova, když s námi nemohla ze zdravotních důvodů odjet Kája Janů. Sobotní závody těch mladších byly trochu upracované a nervózní, takže žádný zázrak. Mezi staršími střílí od začátku roku Sabča Vachtová, ale zatím se trošku hledá. Někteří si potom zkusili i speciální závod 60 ran vleže, aby se mohli poměřit s nejlepšími. Třeba Pája Nymburská se poprvé v životě utkala ve stejném závodě proti bráchovi. Nerovný to souboj! Tenhle závod seděl Matěji Lemberkovi, který vyprášil kožich nejednomu zkušenému střelci a bral celkové 24. místo.

Ale vraťme se na finále - Katka proti sedmi. Doma jsme to trénovali, ale nic moc to nebylo. V Poděbradech se stal z Katky profík. Nespěchala - střílela skoro poslední, na doraz s časem, ale přesně. Docvakávala mířidla, žádná velká chyba. Taky po šesti ranách se uhnízdila na prvním místě a bojovala o něj celé finále s holkou z Liberce a Brna. Liberečanda nakonec dala dvě osmy a jde ven, takže zbývají poslední dvě rány. Padla poslední rána a ? Malá chybička Katky a bezchybná Eva z Brna. Do Černovic jede stříbro z Poděbrad! Nejsem smutný, soupeřka byla dneska lepší, ale Katka střílela skvěle!! Tak, a teď je na řadě Vlaďka. Ta fakt dneska po hale jezdí jak urvanej vagon. Bude to hodně těžký, ale nemá co ztratit. Jsou tu tři, které pojedou na Mistrovství Evropy, tak se ukažte! Vlaďka moc pěkný začátek, dokonce jedna Evropanka vypadává. Nakonec si Vlaďka vystřílela páté místo - tzv. velké pódium!!

A ten nejdůležitější výsledek nakonec. Zrodil se až v neděli. Tak nenápadně, naše malá Katka Hodinová si lehla a úplně sama si odstřílela 30 ran vleže - 299 bodů a víte co? No přece vyhrála !!! Celé dopoledne,(střílelo se 5 směn!), svítila na tabuli jako vítězka. Tak kolekce medailí v letošním roce je kompletní. V neděli už pěkně střílela i Pája Nymburská - 297 bodů - 7. místo, jediný bod od medaile. Dorazila za námi i Dominika Jandová - 299 bodů ve starší kategorii bylo "až" 12.místo. I Šárka Jandová ve stoje v ženské kategorii střelila hodně pěkný výsledek - sedmá v ženách po týdenním tréninku na lyžích, pro mě dobrý.

V březnu odjíždíme opět na týden na soustředění do Plzně a pak nám držte palce na republikách. Výsledky jsou rok od roku vyšší a tak nevíme, jak to dopadne. Sami pořadatelé mají zamotanou hlavu a chtějí prosadit nějaké změny.

A nakonec ještě musím poděkovat za všechny výsledky a práci, kterou v klubu předvedla Klárka Zíková. Je to medailistka z Mistrovství republiky v malorážce a od 1. ledna 2017 se střelbou končí.

Přeji opět všem pevnou ruku a jasné oko.

Fotky ze všech našich akcí si můžete prohlédnout na internetových stránkách http://petrnymbursky.rajce.idnes.cz/

Zlatá Kateřina Hodinová
Zlatá Kateřina Hodinová

Vlaďka Jiráková - životní závody
Vlaďka Jiráková - životní závody

Stříbrná Katka Michálková
Stříbrná Katka Michálková

Vloženo: 21.2.2017
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Malorážková sezóna z pohledu trenéra? Nečekaná medaile a stříbro z Polska

Nečekaná medaile.
Když píšu tenhle článek, tak výsledky závodů jsou již několik týdnů staré. Přesto některé zážitky a prožité chvíle asi nikdy nezapomenu. V letošním roce jsem udělal zajímavou změnu. Začátkem září vždy střílíme v Plzni Mistrovství republiky z malorážky a letos hned potom proběhlo AK-Mistrovství světa v Polské Bydgoszczi. A já si vzal tentokrát dovolenou! No co, stejně si to musí nastřílet sami, tak ať se snaží. Sbalil jsem jim fidlátka, tedy mám na mysli patrony, zajistil ubytování a vše předal kolegům Jandovi a Hrádkovi. A já frčel do Španělska k moři.

První výsledky jsem sledoval ještě doma. Petr malorážka vleže - bronz a stříbro (pátek). Další mě ještě stihly na letišti. Petr v polohovém závodě 3×40 ran - stříbro a zlato (sobota). Holky to měly tak napůl. Střílely polohovku 3×20 ran. Šárka zmastila jednu položku vkleče a pak to prý vydřela úžasným ležákem. Z dvaceti ran dvě devítky je fakt dobrý! Katka udělala výsledek v rámci možností, ale Vlaďce se moc nedařilo. Trošku víc nervozity a pak je všechno jinak. Tak se snažte a pište, já padám, teda vlastně letím.

V neděli jsem si užíval španělského sluníčka a prosolené vody. Zas to přesolili, nedá se to pít. Pípla SMS. Tak jak? Malorážka 60 ran vleže - Katka 614,4 bodu - 10. místo! No konečně!!! Poslední měsíc jí to vůbec nešlo a byla z toho hodně nervózní. Tak v pravý čas to sedlo. Naopak Šárka s Vlaďkou se prý doslova protrápily přes celý závod. U Dominika opět sluníčko a jeho oči dohromady nejdou, tak to taky nevyšlo. Ještě máme další želízka v ohni, ale musel jsem si chvíli počkat. Ležel jsem v písku jak vyvrženej vorvaň a zas to píplo. Malý holky mají bronz v družstvu!!! To mě zvedlo! Klárka Zíková a Dominika Jandová střelily na hranici svých osobáků a spolu s Míšou Vlčkovou z H. Cerekve přestřílely 16 družstev včetně Dukly Plzeň!!! Velká slunná gratulace.

Stříbro z Polska.
Tak a co to Polsko? V té době byl Petr ještě na cestě. Bydgoszcz je v severní části Polska 700 km od Plzně, autem bratru 9- 10 hodin. Tak šťastnou cestu! Po příjezdu prý skvělý oběd na udržení linie. Všichni čeští střelci strávili noc na toaletách. Tak nám začalo Akademické mistrovství světa!

První závod začal ve středu. Dokonce se nám podařilo přesvědčit náš telefon ke spolupráci s místní hotelovou sítí a mohli jsme závod sledovat on-line. Švýcarská firma Sius totiž tyto velké závody zabezpečuje svojí technikou. Elektronicky snímá každou ránu všech závodníků a přenáší v přímém přenosu do celého světa. Takže my ve Španělsku sledovali, jak Petr v Polsku dělá díru do světa, teda do terče. Začal polohovým závodem z malorážky 3×40 ran, tzv. ,eliminaci", kdy z padesáti střelců postupuje třicet do druhého dne. Postoupil. Byl třetí - 1163 bodů. Střílel pěkně, bez velkých chyb, zítra bude hůř. A bylo! Stejný závod, jen větší nervy. Říká se mu ,kvalifikace" a prvních osm postupuje do finále o medaile. Střel to jako včera a máš to doma!

Tentokrát jsme nebyli u moře, ale u bazénu, abychom chytli přenos. To lehátko se potí asi ještě teď. Petr opět dával pěkný rány, ale průběžně v té první osmičce nebyl. Čtyřicet ran vkleče dopadlo jako včera. Teď vleže a pokud možno bez chyb. V takovémto závodě každá devítka může znamenat ve výsledku i velké rozdíly. 40 ran - 4 devítky. Fajn, to je o bod lepší jak včera, ale je pořád na desátém místě! Tak a teď stoják. Tam je dost soupeřů horších, takže je třeba zachovat chladnou hlavu. První položka byla špatná, rány všude okolo desítky a ne a ne ji trefit. Pak dvě položky zase sedly! Přišel závěr a já už počítal. Číňani chybujou, Francouz taky, ale Ind se tlačí nahoru. A Petr pořád desátý, a teď dal osmu! Ještě dvě rány, ty musí!!! být desítky. A taky byly. Tak má dostříleno a musí počkat, až dostřílí všichni. Hele, Angličan klesnul, Francouz taky - Petr je ve finále!!! Tak to byl závod. Díky vysokému počtu středových desítek postoupil do finálové osmičky a bude střílet o medaili. Musím se jít zchladit do bazénu. A pak, že je střelba nezajímavý sport. Ještě než bude finále, stihnem oběd a pak zpátky k bazénu.

Ve finále střílí osm nejlepších 15 ran vkleče, 15 vleže a 15 vstoje. Zase to má svá přesná pravidla, ale to by bylo nadlouho. Přál bych si, aby byl Petr do pátého místa, (ale není to pravda). Chci, aby přivezl medaili!!

Tak kdo tam je?! Dva Poláci. Mají to doma, budou chtít vyhrát. Oba znám, jsou dobří, ale jeden to určitě nedá. Chlápek ze severu - Fin - toho neznám, Thajce ani Korejce taky ne. Tam moc často nejezdíme. Zato Inda znám. Ten jezdí po svěťákách a i do Plzně zabrousil. Je fakt dobrej a finále umí - abonent na medaili. A kolega Slovák. Aspoň si kluci v kabince můžou pokecat. Pomůže to oběma. Petra taky znám. Trošku. Ve finále se umí zakousnout do soupeře a nedá ránu zadarmo. Zdá se, že s novou malorážkou si začíná rozumět. Jen mám trošku obavy ze střelby vstoje. V základním závodě je špička, ale finále potřebuje trošku vylepšit. Emmons má taky ve finále mezírky.

Tak jdem na to - klečák. První rána trochu utržená a další perfektní. Po patnácti ranách je první. To je mazec? Pěkně se to promíchalo. Tak pojď na ležáka. Druhých pět ran se trošku rozlezlo, ale pak to zase sehnal všechno dohromady. Po třiceti ranách - to mi hlava nebere - Petr pořád první. Pod ním se to bije mezi sebou, velikost závodu dělá svoje. Za ním je Polák. Ve stoje je lepší, to bude hodně těžké. Tak makej, já fakt chci tu placku, ať je jakákoliv. Ke konci stojáka se už odzadu vyřazuje. Čtyři jsou už venku, medaile jsou skoro dané. Petr je teď na druhém místě, ale nemůže trefit desítku. Vypadnul bronzový Thajec a Petr má jisté stříbro !!! Na zlato už nezbývaly síly. Aby ne, za dva dny skoro 500 ran. Petr Nymburský vystřílel stříbrnou medaili na AK-Mistrovství světa v Polsku. Byl to jeho životní závod a obrovský úspěch. Jen bych potřeboval sponzora od telefonu, protože gratulace a diskuse ze Španělska do Polska byla celkem obsáhlá.

Vloženo: 23.11.2016
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Střelci a Černovicko

Když se ohlédnu zpět, tak zjistím, že se na této společensko- sportovní akci letos budeme podílet šestým rokem. Začínali jsme v nám přirozenějším prostředí - na střelnici, ale nyní máme své stanoviště hned na začátku celého dění. Musím přiznat, že zorganizovat toto odpoledne je poměrně náročné z hlediska času, bezpečnosti a hlavně kvality. Bereme to jako ukázku a poděkování všem, kteří nám fandí a podporují nás. A tak se snažíme ukázat věci, se kterými zacházíme. Když vše popisuji v článcích zpravodaje, nedá se na nic sáhnout, zeptat se a nebo přímo vyzkoušet. Kdo měl tedy zájem a našel k nám cestu, (a bylo jich dost, to mi věřte), mohl se seznámit s různými typy zbraní - vzduchovými i malorážkovými, střeleckým oblekem, náboji i terči. Současně byly vidět i naše úspěchy. Stůl zatížený vítěznými poháry a nástěnka s diplomy.

Pro děti pak bylo zajímavé vyzkoušet si přímo střelbu z našich vzduchovek na terč, panáčky nebo špejle s bonbónem - pochopitelně ze starších vzduchovek pro začínající střelce. Jaké bylo překvapení pro rodiče, že to děti mají zdarma! A proč ne?! Fanděte nám, mluvte o nás a to zase pomůže nám. Někomu se třeba zdálo divné, že se o děti při střelbě starají ,nedospělí", ale opak je pravdou. Byly v nejlepší společnosti. Určitě ti malí špunti nevěděli, že je učí namířit mistr - mistryně republiky, že mu dává lízátko jako odměnu za snahu střelec - střelkyně, která má za sebou stovky hodin tréninků, mezinárodní závody, mistrovství Evropy nebo mistrovství světa. A přesto jsou to úplně obyčejní lidé z malého městečka a přilehlých vesniček, kteří se rozhodli něco dokázat a ne sedět u televize a počítače a nudit se. A právě díky této akci se dva střelci dostali k nám do klubu.

Na závěr chci ještě jednou poděkovat všem, kteří nám pomáhají ať finančně či jinou formou a našim střelcům popřát pevnou ruku, jasné oko a silnou vůli, aby se mohli dále měřit s velkokluby ČR.

Vloženo: 14.7.2016
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Další mistři z Černovic

První víkend v dubnu se každoročně koná Mistrovství ČR mládeže do 14-ti let a to už pár let v Plzni. Nikomu jistě neuniklo, že poslední dobou máme hodně silný tým. Letos se mezi nejlepší střelce z celé ČR nominovalo sedm našich ležáků, mezi nimi si svou premiéru odbyly Kája se Sabčou a pro Petra Zíku to bylo bohužel poslední MČR v leže.

Jako první se do toho pustili Kája a Petr. Petr se s tím pral velmi zkušeně, ale přesto se nevyvaroval několika chyb a z výsledku 296 bodů byl zklamaný. Na druhé straně haly se dala nervozita krájet. Kája tam s ledovým klidem sázela centry. Prvních 10 ran - 100, dalších 10 opět 100, posledních 10 ran bylo pro nás jako diváky nekonečných. Po 25. ráně odpočinek a další rána už do středu nešla. Nevadí, tak teď zvládnout ještě další čtyři. Zvládla! 299 na prvním MČR, to se jen tak nevidí. Další směnu byly na řadě Pavlínka se Sabinkou. Pavlínka minula desítku jen třikrát, takže střelila bod pod svým osobním rekordem a to je také velmi pěkný výsledek. Na Sabču padla nervozita prvního mistrovství, přesto střílela skvěle a celkových 285 nebyl vůbec špatný výsledek. V poslední směně se pak představila Kačka s Domčou a s Matějem. Domča si to vyřešila hned první ranou, která ji nakonec trochu mrzela. Kačence se povedlo krásných 294. Matěj se dlouho chybám vyhýbal, ale nakonec tam stejně čtyři devítky spadly, ale 296 byl další super výsledek. Bylo odpracováno a zbývalo čekat jen na výsledkové listiny.

A jak to nakonec dopadlo? Jak jinak než výborně. Domča si tou první ranu zařídila individuální druhé místo. Káje bysme mohli začít říkat sběratelka brambor, protože na tu zbylo, letos už po několikáté, místo čtvrté. V první desítce se ještě na osmé místo prokousala Pavlínka. Matěj, náš jediný zástupce v chlapecké kategorii do 12-ti let, si z Plzně odvezl krásné páté místo.

Ještě jsme měli v ohni dvě želízka a to družstva. Nebylo lehké je dát dohromady, ale nakonec? Pavlínka se Sabčou a Kačenkou obsadily jedenácté místo. No a to druhé - Kája, Domča a Matěj? Ti s náskokem dvou bodů s přehledem VYHRÁLI.

Suma sumárum, letos jsme z obou republik přivezli dvě zlaté medaile z družstev, jednu individuální stříbrnou, dvě čtvrtá, dvě pátá a jedno šesté místo. To je na ,nějaký malý klub támhle někde z vysočiny" dost dobrý, ne?

Vloženo: 18.4.2016
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Velká výzva

Závod jako každý jiný, plzeňská střelnice, 40 ran, stejné soupeřky a mohla bych pokračovat dál. Takových závodů už máme za sebou nespočet, ale jen jeden za rok se jmenuje ,Mistrovství České republiky". Nevěřili byste, co s člověkem udělá jen ten název.

Týden před tím jsme se vrátili ze soustředění v Plzni, kde jsme neměly ani šanci přemýšlet o tom, co nás čeká za týden. V neděli jsme si odpočinuly a najednou nám to začalo docházet. Nikdo z nás neodolal pokušení podívat se na startovní listiny. Nebyl den, abych se s Káťou nepotkala ve škole a nepadlo o tom slovo a s Vlaďkou jsme si psaly o tomtéž. Panovala mez námi třemi celý týden všeobecná nervozita. Věděly jsme, že chceme přivést medaili ve družstvech, navíc, jak jsme pak všechny přiznaly, si tajně přály tu nejcennější. Žádná z nás by si neodpustila, kdyby družstvo potopila. Potřebovaly jsme se jakkoli odreagovat a nemyslet na to, šly jsme se raději učit nebo koukat na biatlon. V pátek na tréninku to Vlaďce s Kačkou šlo, tak se trochu uklidnily, zato já jsem znervózněla ještě víc.

V neděli to přišlo. Čas nástupu na stanoviště 17:00, poslední směna, další čas na přemýšlení, no nadšené jsme z toho nebyly. Naštěstí příjemným odreagováním pro nás byly medailové úspěchy Petra Nymburského nebo perfektní výkon Klárky Zíkové, která si premiéru na stojákovém MČR odbyla osobákem. Čas letěl neúprosně dopředu, najednou jsme tam stály připravené na palebné čáře, za námi naši připraveni držet palce a Karel Hrádek s Petrem a panem Nymburským případně poskytnout trenérské rady. Jako obvykle jsme si vzájemně popřály hodně štěstí a pak už bylo na každé z nás, jak se s tou odpovědností popereme.

Kačka nasadila ,poker face", střílela si to svoje, a jak už to bývá, skoro nic si z toho závodu nepamatuje. Vlaďka si v průběhu závodu odešla za Petrem pro cennou radu a byl z toho super výsledek. Já jsem se s tím doslova prala sama, protože jsem do toho byla zakousnutá a bála jsem se, že kdybych odešla, ztratím koncentraci. Pořád se mi něco nezdálo, pořád to nebylo úplně ono, tak jsem se neustále snažila dovést ty rány k dokonalosti. Abych nezapomněla, střílel s námi i Dominik. Tomu sice vůbec nevyšel začátek, ale nakonec z toho vykouzli poměrně slušných 380,4.

Konečně jsme to měly za sebou. Kačka spokojená, Vlaďka taky, já trochu zklamaná. Každopádně jsme do toho daly všechny tři úplně všechno a nezbylo nám, než čekat. Když vylezly výsledky jednotlivců, vypadalo to, že jsme fakt smolařky. Kačka čtvrtá se ztrátou tří desetin na Míšu Kailovou na třetím místě, Vlaďka pátá, já šestá. Pomalu jsme balily, když doslova přilítl pan Nymburský, který celou dobu chodil jak mlsný pes a počítal. Zářil jak sluníčko a my čekaly, co z něj vypadne. ,Holky, máte zlato!" Cože? Fakt? Jako vážně? Nemohly jsme uvěřit, že jsme to fakt dokázaly. Najednou se ta drobná zklamání ze čtvrtého místa nebo ne úplně povedeného výsledku rozplynula.

Největší radost jsme měly z toho, že jsme ten strach zvládly, i když to nebylo úplně jednoduché. Teď můžeme s hrdostí říkat: ,Jsme mistryně České republiky".

Vloženo: 26.3.2016



novoroční přání

Vloženo: 24.12.2014
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



IWK Mnichov

Na oficiálních stránkách IWK Mnichov najdete výsledky našich střelců ze závodů v Mnichově.
První den se Šárce i Petrovi nevydařila poslední rána závodu a oba je to stálo minimálně 10 míst v konečné výsledkové listině. Přesto oba hodnotím jako výborné výsledky. Druhý den se oba poučili a Petr střelil svůj letošní nejlepší výsledek 621,2 bodu a obsadil 12. místo, pouhý bod od finále. Šárka také vylepšila svůj výsledek na 405,0 bodu a jako úplný nováček a náš nejmladší účastník závodů světového obsazení odjíždí z Mnichova se vztyčenou hlavou, protože opravdu oba dny podala velmi pěkné výsledky.
Petr byl oba dny nejlepší z české výpravy juniorů a bereme to jako velmi povedenou generálku na ME v Moskvě, kam odlétá na konci února.

Vloženo: 25.1.2014
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



GP Plzeň

Ve dnech 10.- 11.1.2014 se v Plzni střílel mezinárodní závod GP Plzně ve střelbě ze vzduchové pušky vstoje, kterého se účastnili střelci z 21 států světa.
Od nás za ČR střílel Petr Nymburský, který první den po pěkném základním závodu ve finále obsadil páté místo. Druhý den mu vůbec nevyšel a skončil třináctý.
Výborné výsledky na svůj věk a zkušenosti na mezinárodním poli podala v kategorii juniorek Šárka Jandová. V sobotním závodě dokonce zůstala pouhé 0,3 bodu za osmičkou postupujících do finále (408,7 bodu v desetinách a počítáno na celé body 394). Ve svém osobním rekordu byla nejlepší českou juniorkou a tím si vystřelila nominaci na závody světového obsazení - IWK Mnichov. Tam pojede společně s Petrem 22.ledna 2014.

Šárka Jandová

Šárka Jandová

Další foto ze závodu v mojí fotogalerii

Vloženo: 13.1.2014
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



novoroční přání

Vloženo: 24.12.2013
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



novoroční přání

Vloženo: 21.12.2012
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Ohlédnutí za malorážkovou sezónou.

Během letních a zčásti i podzimních měsíců probíhají závody, soustředění i další akce spojené se střelbou z malorážky, kterých se i my pravidelně účastníme. Protože jich je opravdu mnoho, pokusím se vyzdvihnout ty nejdůležitější a pochopitelně ty, kde se nám nejvíc dařilo!
     Vezmeme to ve dvou rovinách. V první bych se zmínil o našem juniorském střelci Petru Nymburském. Ten začal sezónu tak, jak si asi přeje každý, a to několika vítězstvími v nominačních závodech - říkejme tomu "Velký pohár" a tím se probojoval mezi muže na Světový pohár do Mnichova. Ve třech závodech, které tam jako jediný český junior střílel, byl vždy v první polovině všech nejlepších mužů světa. Byli jsme se tam za ním podívat a byl to pro nás opravdu úžasný zážitek. Dalším závodem, kam jel, bylo setkání juniorů v německém Suhlu. Opět jsem byl svědkem pěkného závodu ve střelbě v leže a úchvatného finále, kde Petr zůstal půl bodu od medaile. Tyto výsledky Petra posunuly na Mistrovství Evropy do Boloni v Itálii. Spolu s ním začátkem července odjela i Monika Vránková z Vlkosovic. Před odjezdem se ale cítil trochu unavený, a to se projevilo v obou závodech. Ani Monice ani Petrovi se závody v Itálii nepovedly podle jejich představ. Řekl bych, že podali průměrné výkony. Kdo by taky čekal nějaké ohromné výsledky, když tam stříleli ve 40 stupňovém vedru, ve střeleckém obleku a k tomu se přidával i silný vítr. Jsme zvyklí na chladnější klima.

A teď bych se vrátil zpět k našim mladším střelcům. Ti bojovali v oblastní lize a krajské lize o co nejlepší umístění, což se jim také povedlo. Krajskou ligu vyhrála Kristýna Jandlová, třetí byla Šárka Jandová a pátá Vlaďka Jiráková. K tomu máme nejlepší krajské družstvo.

Finále v německém Suhlu - Petr Nymburský
Finále v německém Suhlu - Petr Nymburský

Drážďany.

Jako překvapení letošního léta byl výjezd do Německa do Drážďan. Ano, pro svoji první zkušenost do ciziny vyrazily Šárka Jandová, Kristýna Jandlová, Vlaďka Jiráková a Adriana Toufarová. S nimi jako zkušený střelec Petr Nymburský ml. Střelnice tam byla pěkná a výsledky pro mě opravdu výborné. Holky se nelekly a bojovaly jak s němčinou, tak i s místními střelci. Pro mě byla největším překvapením Šárka Jandová, která přijela z dovolené a bez tréninku tady vysekla svůj osobní rekord 580 bodů a brala zlato !!! Myslím, že je to jeden z nejcennějších triumfů její dosavadní kariéry. Za ní na bronzu byla Kristýna a těsně pod bednou byly Adriana s Vlaďkou. Petr si také odvezl 2 placky - zlato a stříbro. Němci asi začali hledat na internetu, kdeže je to město Černovice v ČR.

Ale zpět do Čech. Od června do srpna probíhají vrcholné dorostenecké závody v ČR - "Malý pohár". Je to tříkolová soutěž s postupem do finále. V prvním kole v Karlových Varech se trefili Petr Hovorka, Kristýna Jandlová a Adrina Toufarová. Pak se k nim ještě do zářijového finále prokousala Šárka Jandová.
     Na finále jsme se připravili na soustředění v Plzni a bylo to dobře. Holky si naladily formu a střelily moc pěkně. 7. místo - Šárka Jandová 579 bodů, 9. byla Kristýna Jandlová 578 a kousek za nimi pak Adriana Toufarová. Petr Nymburský už zase dostal chuť a ve třech závodech sebral zlato a dvě stříbra.

Soustředění v ASC Dukla Plzeň - Šárka Jandová
Soustředění v ASC Dukla Plzeň - Šárka Jandová

Mistrovství ČR.

O 14 dní později se pak konalo Mistrovství ČR. Nominováno bylo 9 černovických malorážkářů!!! To se zatím ještě nikdy nepodařilo. K pěti z "Poháru" pak přibyla Vlaďka Jiráková, Dominik Klimeš, Eliška Jandlová a Katka Michálková.
     Velkou dávku smůly si tady vybral Petr Nymburský, který v obou závodech, které střílel, několikrát těsně minul desítku a zůstal tak bez medaile. Ve třech směnách střílelo všech zbývajících osm našich borců.
     Začaly Katka, Adra a Šárka, a to každá na úplně jiné straně střelnice. Katka, jako úplný nováček v této soutěži, si počínala velmi dobře. Když jsem jí chtěl v průběhu závodu poradit, rozhodčí si významně poklepal na sako, že prý má žlutou kartu v kapse( je to jako ve fotbale), tak jsem se zase posadil a uklidnil se. Jo, já vím, diskutovat na palebné čáře je zakázáno. Adriana zvolila pěknou svižnou střelbu a trefila 580 bodů, v konečném pořadí 15. místo. Šárka měla trochu smolných devítek, takže bylo rozumných 570 bodů. Po této směně jsme všichni věděli, že úspěch našeho družstva visí jen na Kristýně Jandlové. Ta střílela společně se sestrou Eliškou a Vlaďkou Jirákovou, takže jsem zase nevěděl, kam dřív koukat. Hlídal jsem převážně Elišku, které se chvilkami vůbec nedařilo. Vlaďka se rvala se sluníčkem a sama se sebou do poslední rány. Výsledek 550 bodů jsme brali jako pěkný. Ona sama měla obrovskou radost. Jak už jsem psal, výsledek našeho "A" družstva Jandová, Jandlová, Toufarová závisel na Kristýně. Po závodě sama vůbec nevěděla, kolik by to mohlo být, a tak se čekalo na rozhodčí. Spočítali 583 bodů - 10. místo a družstvo ??? O jediný bod čtvrté!!! Po chvilce zklamání, že není medaile, jsme si všichni uvědomili, kdože nás to přestřílel. Manušice v novém českém rekordu, Brno, které starý rekord vyrovnalo a Dukla Plzeň, která byla kousek pod rekordem. No a řekněte, je to ostuda být čtvrtí?? Já vím, placka je placka.
     Abych nezapomněl, nakonec stříleli kluci, Petr Hovorka a Dominik Klimeš. Ten měl drobnou závadu na zbrani, a tak celý závod měl komplikovanější. Petr si střelil svůj rozumný výsledek 566 bodů a skončil v polovině startovního pole. Z republiky jsme jeli opravdu spokojeni, protože výsledky byly hodně pěkné.
     Tím nám zase skončila sezóna malorážky a na zimu se vracíme zpět do školní tělocvičny na vzduchovku. Do klubu se nám přihlásilo pět nových malých střelců a uvidíme, jestli z nich náhodou nevyroste nějaká/ý Emmons.

Účastníci Mistrovství ČR
Účastníci Mistrovství ČR: zleva: Dominik Klimeš, Šárka Jandová, Katka Michálková, Adriana Toufarová, Vlaďka Jiráková, Petr Nymburský, Eliška Jandlová, Kristýna Jandlová a Petr Hovorka.

Na závěr bych chtěl opět vyzdvihnout naše sponzory. Tentokrát hlavně podnik Lesy ČR, s.p., který nám věnoval sponzorský dar na soustředění a účast na Českém poháru talentované mládeže a Mistrovství ČR v kulových zbraních. Samozřejmě děkujeme městu Černovice a místnímu mysliveckému sdružení, které nám umožňuje trénovat na zdejší střelnici.
V dalších závodech přeji pevnou ruku a jasné oko.

Vloženo: 20.11.2012
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Mistrovství ČR mládeže 2012

V sobotu 7.4. se v Brandýse n.L. konalo MČR mládeže ve střelbě ze vzduchové pušky. Nominovalo se více jak 150 mladých střelců z 36 klubů naší republiky. Z Černovic bojovalo o medaile i pěkné výsledky 7 střelců: Eliška Jandlová, Katka Michálková, Vlaďka Jiráková, Šárka Jandová, Kristýna Jandlová, Adriana Toufarová a Dominik Klimeš.
Černovický tým se vracel velmi spokojený, protože všichni střelci stříleli na hranici svých osobních rekordů, což na takovém závodě není obvyklé.
Kateřina Michálková - bronzová medaile 298 bodů - osobní rekord.
Adriana Toufarová a Kristýna Jandlová se kvalifikovaly výsledky 299 b ( vyrovnané osobní rekordy) do osmičlenného finále. Tam se dokonce ještě rozstřelovaly K.O. ranou se soupeřkami jiných klubů a vybojovaly 4. a 5. místo. Adriana prohrála bronz o pouhou 0,1 bodu právě poslední K.O. ranou 10,4. Její soupeřka z Manušic střelila 10,5. Opravdu se nemá za co stydět !!!!
     Páté místo jen o jediný bod od bronzové příčky pak získalo družstvo Toufarová, Jandlová, Jiráková. Zůčastnilo se 25 družstev.
     Stejně tak o jeden bod pod stupni vítězů zůstala Eliška Jandlová - také 5. místo - vyrovnaný osobní rekord.
     13. a 14. místo pak braly Šárka Jandová a Vlaďka Jiráková výsledky 297 - těsně pod svými rekordy.
     Drobné problémy se zbraní se projevily na výsledku Dominika Klimeše, který jel na své první MČR. Pro mě i moje dva trenérské kolegy byl tento závod úžasný. Celý tým se sjednotil a bojoval jako kolektiv. Dohodli jsme jakousi motivační sázku, kterou jsme tak neměli šanci vyhrát. Za to patří všem poděkování!

Pro všechny, kromě Elišky a Katky, bylo toto MČR poslední vleže, protože začínají s novou sezónou střelbu vstoje. Bude to o poznání náročnější a všechny nás čeká mnoho nových zážitků.

Vloženo: 11.4.2012
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



IWK Suhl 2011

Ve dnech 1-4. 5. 2011 se konal mezinárodní závod IWK v německém Suhlu. Účastnil se pětičlenný kolektiv juniorů a stejný počet juniorek - puškařů. K tomu osm pistolářů, pistolářek. Z našeho kraje se tam prostřílel Petr Nymburský z SSK Černovice a Monika Vránková v současnosti již plzeňská.
     V těžkých povětrnostních podmínkách vybojovalo české družstvo juniorů stříbrné medaile, družstvo juniorek medaile bronzové. Nejlepší z českých juniorů byl Petr Nymburský, kterému vysloveně tyto těžké - hlavně větrné podmínky vyhovovaly. Hned v prvním závodě malorážky vleže vybojoval stříbrnou medaili, když za vítězem ze Švýcarska zůstal 1,6 bodu výsledkem 688,4b. Ve druhém závodě byl 20. těsně pod hranicí svého osobního rekordu a v poslední disciplíně 3x 40 ran mu chyběl pouhý bod k postupu do finálové osmičky. Těmito výbornými výsledky potvrdil nominaci na Mistrovství Evropy v Bělehradě začátkem srpna. Za jednotlivce dále přidala pro český tým bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchovky Monika Vránková, která pochází právě z černovického klubu. Byla i členkou bronzového družstva juniorek.

stříbrný Petr Nymburský
stříbrný Petr Nymburský
bronzová Monika Vránková
bronzová Monika Vránková

Vloženo: 6.6.2011
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Mistr České republiky 2011 je z Černovic.

V polovině března se v Plzni konalo Mistrovství ČR ve střelbě ze vzduchovky vstoje. Černovické barvy hájili 3 zástupci dorostu - Tomáš Filípek s Petrem Hovorkou jako úplní nováčci v této kategorii a Petr Nymburský, který už má v této disciplíně i mezinárodní zkušenosti. Za juniorky střílela Eliška Krenarová. Netajili jsme se tím, že si chceme přivézt medaili, protože forma Petra byla stabilní, ale tíha odpovědnosti veliká. Všichni z našeho klubu klukům fandili a doma netrpělivě čekali na výsledky závodu.
     Ten začal pozdě odpoledne. Po prvních 10 ti závodních ranách Petr ztrácel 5 bodů a přišel si se mnou popovídat - bylo to zlé. Na stanoviště se vrátil klidnější a dalších 10 ran bylo výtečných. Mezitím Tomáš s Petrem Hovorkou k mému úžasu drtili své soupeře a svým klidem a bojovností uklidnili i mě. Závěr závodu byl nádherný. Petr Hovorka vydržel nasazené tempo a nastřílel 358 bodů. Tomáš překonal svůj osobní rekord o 14 bodů a výsledkem 374b bral 5. místo!!! To už jsem věděl, že i v kategorii družstev budou kluci hodně vysoko. Teď už vše viselo na Petrovi, který, jak už bývá jeho zvykem, končí jako poslední. U všech soupeřů už byly výsledky na tabuli a Petrovi zbývaly ještě 2 rány. Stálo za ním snad 30 lidí a všichni věděli, že si jde pro titul, ale ustojí ten tlak? Věděl jsem, že má 3 body náskok, ale i to se dá jednou špatnou ránou ztratit. Když vystřelil tu poslední, a bylo to 10,7 věděli jsme, že zlato a titul Mistr ČR je jeho. Byl to nádherný pocit. Po roce 2007, 2008 a 2011 je tak Petr Nymburský trojnásobným mistrem České republiky! A jak už jsem předeslal, kluci v družstvech byli fakt vysoko. Získali stříbrné medaile!!! Radost byla obrovská a poděkování patřilo celému týmu, třeba jen za morální podporu doma u telefonů.
     Zhruba o 14 dní později po tomto obrovském úspěchu jsme jeli do Prahy, kde bylo Mistrovství ČR těch mladších a to vzduchovka vleže. Sem se probojovala čtveřice našich děvčat - Šárka Jandová, Adriana Toufarová s Kristýnou Jandlovou a jako nováček je doplnila Vlaďka Jiráková. Naše slečny měly letos celou sezónu poněkud rozpačitou. Když vyhrávala jedna, dalším se nedařilo, takže připravit a načasovat formu všech čtyř na nejdůležitější závod sezóny nebylo jednoduché. Poslední trénink ukázal hodně dobré výsledky - dokonce i jeden bezchybný (300 bodů), ale závod je věc jiná. Všechny se pohybovaly 2-3 body pod svými osobními rekordy, ale opravdu se snažily prodat vše a bojovaly do poslední rány. Jenže v této kategorii i jedna chyba znamená ztrátu medailových pozic. Šárka brala tedy desáté místo - 3 body od medaile a ostatní byly hned za ní. V kategorii družstev pak holky byly 8. z přihlášených 23. Myslím, že ve velké konkurenci uspěly velmi dobře.

Jak už jsem se zmínil, připravit střelce na vrcholné závody opravdu není jednoduché. Je to spousta času stráveného na střelnici, v tělocvičně, při plavání, rehabilitaci a pak také v autě. Skoro každý druhý víkend jsme někde na závodech, které nejsou zrovna blízko. V Plzni už jsme skoro doma, pak je to Praha, Brno, Kolín, Poděbrady, Česká Lípa, Karlovy Vary, Šumperk a další. To jsou poměrně vysoké náklady, které z toho plynou. Možná vás bude zajímat i něco o výbavě střelce a její hodnotě.
     Základem je střelecký kabát, který je ze speciálního tvrzeného materiálu. Nebo celý komplet s kalhotami. Cena takového kompletu je až 35000,- Kč. K tomu speciální boty za 4, rukavice za 2 a řemen také za 2 tisíce. O drobných doplňcích se ani nedá mluvit. A teď něco do ruky! Vzduchovka české výroby pro začátečníky je za 10 a pomalu se dostaneme k těm našim nejlepším. Jsou to zbraně značky Anschutz, Walter a Feinwerkbau německé výroby a cena jedné je 30 až 60 000,- Kč. Ano, bavíme se stále o vzduchovce!! Takových máme osm. Pro zajímavost, cena naší nejdražší malorážky se s různými doplňky a hejblátky vyšplhala až na 80 000,- Kč. Asi je jasné, kdo s ní střílí. Ale i ostatní mají velmi kvalitní zbraně, jejichž hodnota se pohybuje od 40 do 60 tis. Kč. Některé vám rádi předvedeme na střelnici při akci "Černovicko se baví". Třeba i s kompletní výbavou. Přijďte se podívat.
     Teď již určitě chápete, proč jsme rádi za každý sponzorský příspěvek a finanční dar. Chci hlavně poděkovat městu Černovice, od kterého se nám dostává nemalé podpory. Pod jeho záštitou se v dubnu konal u nás doma závod, na který přijelo 40 střelců. Starosta města spolu s paní ředitelkou školy nakonec předali poháry a medaile nejlepším. Byli mezi nimi samozřejmě i naši. Zmíním jenom ty nejmenší medailisty - Annu Bílkovou, Elišku Jandlovou a Dominiku Jandovou. Na závěr sezóny to bylo skvělé a hlavně přátelské setkání malých střelců.

Nastupuje sezóna letní, malorážková, a tak nás budete mít možnost potkat na myslivecké střelnici při pátečních odpoledních trénincích.
V dalších závodech přeji pevnou ruku a jasné oko.

SSK Černovice
uprostřed mistr ČR Petr Nymburský, vlevo a vpravo soupeři SSK Opava
SSK Černovice
stříbrní kluci z mistrovství ČR : zleva Petr Hovorka, Petr Nymburský, Tomáš Filípek
SSK Černovice
děvčata z mistrovství ČR v Praze:
zleva: Kristýna Jandlová, Adriana Toufarová, Vlaďka Jiráková a Šárka Jandová.

Vloženo: 2.5.2011
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice



Finále ČPTM jaké nemá obdoby.

Než se dostanu k letní činnosti našeho klubu, tak je pro mě důležité napsat o velkém úspěchu Moniky Vránkové na Mistrovství světa v Mnichově. Ve střelbě v malorážce 60 ran vleže byla členkou českého týmu juniorek, který získal titul mistryně světa v družstvech. Je to obrovský úspěch pro celou českou reprezentaci a také pro nás, když si uvědomíme, že u nás vlastně začínala. My všichni jí tímto opět gratulujeme a přejeme mnoho dalších vydařených závodů.

A teď zase zpět do Černovic. My jsme zase projeli řadu závodů v malorážce s menšími i většími úspěchy. Pro holky jsme koupili novou, nazvu ji "dámskou" malorážku, aby mohly jezdit s námi. Zkusily si střelit v Karlových Varech, České Lípě i v Plzni na jednotlivých kolech Poháru talentované mládeže. A ono nám to šlo!! Takže se přiblížilo finále a tam se prostřílela Šárka Jandová, Kristýna Jandlová, Tomáš Filípek a samozřejmě Petr Nymburský. Ten v jednotlivých kolech skoro všechny disciplíny vyhrál.
     Finále poháru je tak prestižní závod, že se nejednomu střelci roztřesou kolena. Za naší éry jsme doposud získali jednu stříbrnou medaili a tu má právě Monika Vránková. Střílí se tu 3 disciplíny a to podle toho, kdo se kam probojoval. Naši, kromě Petra, stříleli až v neděli, a to malorážku vleže. Petr k tomu měl ještě vzduchovku vstoje a malorážku polohový závod – vleže, vstoje a vkleče po 20–ti ranách.
     Nevím, který ze závodů byl horší, ale pro mě asi v sobotu Petrova polohovka, když po pěkném ležáku začal hodně kazit vstoje. To mi moc dobře nebylo. Nakonec to srovnal ve druhé položce a trochu v klečáku. Soupeřům nakonec nadělil 6 bodů a bylo z toho vítězství a tedy p o h á r !!!!
     Po první výhře se už přece střílí líp. Petr byl rozhodnutý, že chce mít i pohár ze stojáka vzduchovky a tím obhájit vítězství v jednotlivých kolech. Začátek zase trochu pokazil, bylo i trošku smůly – 2 rány o vlásek minuly desítku - tedy 9,9 , ale na konci to dotáhl. Nejdřív jsme tomu moc nevěřili, ale opravdu se to povedlo. Dostal druhý plecháček i s titulem!!! A poslední závod už byla exhibice. Tam bylo vše otevřené – hodně stejných soupeřů, a tak jsme chtěli jakoukoli medaili. K dobré pohodě přispěl příjezd našich holek s Tomášem. Ti samozřejmě byli v supr náladě – už bylo získáno dost, takže šli na ležáka v klidu. Přesto to bylo hodně těžké, ale všichni čtyři se vydali ze všech sil. Holky byly 2–3 body pod svými osobáky a Tomáš skončil na jedenácté příčce s číslem 578 bodů. Petr si vyrovnal osobák 590 bodů a bral třetí pohár – tentokrát stříbrný!!
     Jeli jsme domů všichni nadšeni, protože tohle se na Vysočině ještě nestalo.

Mistrovství ČR malorážky

Hned týden po vydařeném pohárovém finále bylo v Plzni Mistrovství ČR. Jelo nás tam 7 – myslím samozřejmě střelce. Tentokrát se přidala i Eliška Krenarová, Adriana Toufarová a Petr Hovorka. Šárka s Adrianou a Kristýnou si to jely vyzkoušet a očuchat na další sezónu, ale nedaly se! Nakonec byly těsně za půlkou a Šárka si tu dokonce dala osobák. Pro mě dobrý!!! Ve dvanácti letech mezi osmnáctkami!
     U Elišky to letos bylo zase divoké. Za sezónu 3 závody, 3–4 tréninky, no nic moc. V její kategorii bylo 20 slečen zvučných jmen samozřejmě včetně celého vítězného tria z mistrovství světa. Je tu vůbec šance? A ono jo!! Bojovala, až se jí z hlavně kouřilo a dala 578 bodů – 14. místo!! A pak že to nejde.
     Hodně těžký to měli kluci. Startovalo 90 střelců a mezi nimi naši tři. Petr Hovorka byl trošku zklamaný, nevyšel začátek ani konec, ale byl těsně pod 570 body. Tedy fajn. Petr Nymburský měl tentokrát o jednoho soupeře víc. Sice moc chtěl medaili, ale s chřipkou se střílet prostě nedá. Pálí oči, není síla a je zle! Nakonec se ale podařilo 583 bodů a 6. místo. Zato Tomáš se rozhodl, že nedá kůži zadarmo. Sice po závodě přišel, jako by snad trefil kus plechu místo terče, ale pak z toho bylo 580 bodů, 14. místo a hlavně: kluci měli bronz v družstvech! To bylo překvapení a radosti, protože těch družstev bylo 21. Tím skončila celkem vydařená sobota.
     V neděli byla druhá disciplína – polohovka ( 3x20 ran). Z našich jsme měli jen jedno želízko – Petra Nymburského a to bylo pěkně vychladlé. Sice se snažil přes noc nadopovat nějakou dobrotou z lékařského centra, o to ráno vypadal hůř. V závodě v první půli zkazil, co mohl. I sedma tam padla. Pak jsme spolu popovídali a zlepšilo se. Nakonec doslova urval bramborovou medaili a to mu na bronz chyběl bod! Bojoval hlavně pro družstvo za Vysočinu. To ve složení Nymburský(559 bodů), Sváček (542 bodů) a Řádek (541 bodů) získalo stříbro. Od titulu je dělil jen vlásek. Prohráli s Brnem o jednu centrovou desítku, protože bodů měly obě družstva stejně.

Tím nám skončila malorážka a zase se uklidíme do tělocvičny ZŠ a učňovky na vzduchovku. Jestli se chce někdo přijít podívat, pak v pátek od 14–ti do 17–ti hodin.
     V dalších závodech přeji pevnou ruku a jasné oko.


Vloženo: 29.9.2010
Autor: Petr Nymburský, trenér SSK Černovice


Činnost rady KS Schůze rady 8.11.2017 Zápis z VH 2017 Seznam členů rady Kritéria podpory . . . Kalendář závodů Seznam SSK Seznam rozhodčích Statut KS ČSS Výsledkové listiny Pohár AVZO H.Cerekev Zimní liga Chotěboř 8.k. VC ZDAR Žďár n.S. Zimní liga H.Brod 9.k. Krajský přebor Třešťská diabolka První rána VC Bystřice n.P. Poslední rána Pohár SSK V.Meziříčí Podzimní výstřel Pohár SSK Mostiště Pohár SSK Bystřice n.P. Přebor Kraje Vysočina VC Pelhřimova KSL 2017 Mem. Fr. Vobra VC SSK Chotěboř VC Chotěboře ČPTM - finále Memoriál J.Máčela OSL Pelhřimovska 5.k. ČPTM 3.kolo Pohár AVZO H.Cerekev Pohár města Chotěboře VC Batelova OP Žďár n.S. VC Chotěboře OSL Pelhřimovska 3.k. ČPTM 2.kolo Chotěbořský kalibr VC Bohemia machine Archiv výsledků Zprávy z klubů SSK Černovice SSK N.Město n.M. SSK Žďár n.S.