Český střelecký svaz

Český střelecký svaz
Jihomoravské KS    Středočeské KS

ČSS, z.s. Krajské sdružení Vysočina

Sportovně střelecký klub Žďár nad Sázavou

http://ssk_zdar.sweb.cz

Napsali o nás: https://ssk-patriot-brno.webnode.cz/l/pratelska-atmosfera-ovladla-cenu-zdaru-nad-sazavou/ - 24.5.2020

Přátelská atmosféra ovládla Cenu Ždáru nad Sázavou

Konečně! Po dlouhé odmlce vytvořené světoznámým koronavirem vyrazili PATRIOTI opět na závody. S otevřenou náručí, za kterou moc děkujeme Jirkovi Maternovi a jeho spoluorganizátorům, nás přivítali na střelnici ve Velkém Meziříčí na Ceně Žďáru nad Sázavou. 4 střelci, z toho 3 nováčci, co malorážku dnes drželi po páté v ruce ve svém životě. Jsou to šikulové. Hoši stříleli vedle sebe, umístili se za sebou. Odstartovali svou první malorážkovou sezónu výbornými výsledky a vystříleli jak nám, tak i sami sobě velkou spokojenost.
Gratulujeme!
Výsledky zde: https://jirimaterna.sweb.cz/vv20038.php

Krom cen, kterých měl pořadatel až do 9. místa, si Patrioti domů odvezli spoustu zkušeností - první závody, nový zážitek, střelba na placky, poprvé s dalekohledem, zjišťování rezerv a nedostatků, zpětná vazba s trenérem, spřátelení se.... Díky chlapcům Ríšovi, Danovi, Ondrovi i Matějovi za dobrou práci na čáře, za reprezentaci svého klubu. Díky rodičům za prima podporu, díky organizátorům za střelbově pohodovou neděli.

Autor: Alena Dudová
předseda SSK Patriot Brno


Napsali o nás: https://zdarsky.denik.cz/ctenar-reporter/ - 28.1.2020

OBRAZEM: 35. ročník střelecké soutěže VC a.s. ZDAR Žďár nad Sázavou

O víkendu 25. a 26. ledna se ve Žďáře nad Sázavou konal již 35. ročník střeleckých závodů ze vzduchových zbraní. Pořadatelství se v budově a.s. ZDAR Žďár na Sázavou ujal Sportovně střelecký klub Žďár nad Sázavou. Závody finančně podpořilo město Žďár nad Sázavou a a.s. ZDAR Žďár na Sázavou.

Sobotní závod byl určen pro zaměstnance ZDARu a jejich rodinné příslušníky. Střílelo se 20 soutěžních ran vzduchovými puškami Slávie, dospělí vstoje a mládež do osmnácti let vleže. Svoji mušku si přišlo poměřit rovných 70 střelců, kteří byli rozděleni podle věku do šesti kategorií. V mužích zvítězil Haas David s nástřelem 170 bodů, v ženách vyhrála Uttendorfská Věra se 166 body. Kategorii nejstarší mládeže (narozeni 2000 - 2005) vyhrála Laštůvková Karolína se 177 body, mezi narozenými v letech 2006 až 2009 kraloval Říha Adam se 177 body. Kategorii 2010 až 2013 vyhrál Mašek Tomáš se 172 body a mezi nejmladšími (ročník 2014 a mladší) zvítězil Homolka Michal se 162 body. Závod byl bohatě dotován věcnými cenami pro prvních pět střelců v kategorii mužů i žen a pro všechny střílející v kategorii mládeže.

Nedělní soutěž byla určena pro členy Českého střeleckého svazu. Do šesti kategorií podle pravidel ISSF se přihlásilo 39 střelců z 15 střeleckých klubů. Vzduchovou pistoli na 60 ran vyhrál novoměstský František Smaženka nástřelem 566 bodů, druhý byl Aleš Maštera z Třebíče s 559 body a třetí Stanislav Hlaváček z Brna měl 558 bodů. Vzduchovou pistoli 60 ran žen a juniorek vyhrála Marie Dufková z Nového Města na Moravě nástřelem 502 bodů, druhá byla Gabriela Strýčková z Benešova se 475 body. Vzduchovou pistoli 40 ran dorostu vyhrál Samuel Špaček ze Sezemic s 362 body a druhé a třetí místo brali benešovští Denis Strýček s 339 body a Monika Strýčková s 337 body. Vzduchovou pušku na 60 ran vyhrál Jakub Novák s 610,5 bodu, druhý Jiří Puhlovský (oba Sezemice) měl 607,5 bodu. Na třetím místě skončil domácí Jiří Materna s 602,1 bodu. Vzduchovou pušku žen a juniorek na 60 ran vyhrála novoměstská Radka Havelková s 583,8 bodu, druhá byla Iveta Kadlecová z Třeště se 495,1 bodu. Vzduchovou pušku dorostu na 40 ran vyhrála Nikola Licková ze Sezemic s výsledkem 405,3 bodu, druhý Ondřej Zaplatílek z Brna měl 394,4 bodu.

Autor: redakce Žďárského deníku


Ze střelecké soutěže.
Ze střelecké soutěže.
Ze střelecké soutěže.
Ze střelecké soutěže.

Napsali o nás: www.shooting.cz 3.9.2019

Mistrovství světa 2019

Ve dnech 12.- 18. 8. 2019 se konalo mistrovství světa ve střelbě ze sportovní kuše. Konkrétně v Rusku ve městě Uljanovsk, které leží na řece Volze. I když to je oproti předchozím několika mistrovstvím dost z ruky, i tak se do místa konání vypravili oba naši reprezentanti - Jiří Materna z SSK Žďár nad Sázavou a Jakub Novák z SSK Sezemice. Jelikož sportovní kuše není podporovaná disciplína, tak si veškeré náklady hradili sami, což byla tedy letos nemalá finanční zátěž.

V neděli 11. srpna byl naplánovaný odlet z Pražského letiště ve večerních hodinách. Zde je na místě poděkovat Českému svazu kuší, jenž zastřešuje střelbu z polní kuše, který celou cestu organizoval a výrazně nám tak pomohl vyřídit všechny náležitosti. Hned na letišti na nás čekala nepříjemnost v podobě policejní kontroly. Bohužel při dnešní situaci to není nic snadného přepravovat sportovní zbraně. Naštěstí se vše rychle vysvětlilo. Pak už se všichni vydali po trase Praha - Moskva - Uljanovsk. Do místa konání jsme přijeli v brzkých ranních hodinách. A jelikož už byl na 10. hodinu naplánovaný oficiální trénink včetně prezence a přejímky zbraní, měli jsme po probdělé noci jen necelé 3 hodiny na spánek. Nějak jsme se s tím popasovali, ale nebylo to rozhodně nic příjemného.

Následující den se konal doprovodný závod Volga Cup, který byl určen pouze pro nově vzniklou disciplínu MIX po vzoru disciplín ISSF. Takže bohužel zůstal bez naší účasti. To by se ale mělo v příštích letech změnit. Předpokládá se, že od příštího roku se bude jednat o disciplínu zařazenou v programech MS, ME a Světových pohárů a už nyní se na ni připravuje Sezemická dvojice - současný reprezentant Jakub Novák a mladá naděje této disciplíny Nikola Licková.

Ve středu 14. srpna byl na programu další oficiální trénink, který jsme využili k o něco delšímu a hlavně klidnějšímu tréninku, než tomu bylo v pondělí. Doladili jsme veškeré detaily. Nepříjemnosti nám dělalo především ostré světlo, které v ranních hodinách svítilo na většině střelnice přímo do mířidel. Večer nás čekalo slavnostní zahájení, které se konalo na náměstí před budovou úřadu Uljanovské oblasti. Vše probíhalo ve velkém stylu, vystoupilo mnoho hostů - významných osobností, zpěváků, tanečníků. Největší část tvořily podle předpokladů ruské lidové tance v krojích. Na závěr proběhl i ohňostroj.

Ve čtvrtek dopoledne nastupoval ke svému závodu Jakub Novák. Ačkoliv měl dle výkonů v dosavadní sezóně ambice na vyšší výsledek, i tak bylo 383 bodů velmi pěkných. Bohužel s tímto výsledkem se sešli hned 3 střelci na 8. místě, místo ve finále tak bylo pouze pro jednoho z nich. Bohužel Jakub končil na rozdíl od svých soupeřů nejslabší položkou, takže se umístil na konečném 10. místě. Neúčast ve finále mrzí o to víc, že právě osmý v pořadí se po parádním finálovém výkonu stal mistrem světa.

V pátek byly na programu závody juniorů, takže jsme volný den využili k prohlídce města. V sobotu nastoupil ke svému závodu i Jiří Materna. Vyrovnaným výkonem a konečným výsledkem 374 bodů si zajistil postup do finále ze 7. místa. Ve finále stejně jako na nedávném Austria-Open v Innsbrucku opět všem ukázal, že patří ke světové seniorské špičce a skvělým výkonem se prokousal až k bronzové medaili. Nechal za zády i takového střelce, jako je bývalý olympionik Artem Hadzhibekov. Ještě tentýž den večer bylo vyhlášení, takže Jirka mohl jít spát s pocitem obrovského zadostiučinění a s bronzovou plackou na krku.

V neděli už byl program volnější, všichni účastníci se dopoledne vydali do volnočasového areálu nedaleko města, kde byly připraveny různé hry a soutěže. Večer se konalo slavnostní ukončení mistrovství v místní hale pro lední hokej. Opět bylo pojaté ve velkém stylu a po všech oficiálních ceremoniálech následoval koncert skupiny Diskotéka Avarija, který kromě nás sledovalo několik stovek jejich příznivců. Následující den nás už čekal pouze odlet zpět domů.

K reportáži Jakuba z dějiště MS jen dodávám, že Jirkova medaile z MS kuší je po 18ti letech, kdy se stal mistrem světa Ondra Malinký, další velký úspěch našich střelců a myslím, že se blíská na lepší časy opět i mezi mladšími ročníky. Oběma sportovcům děkuji za vzornou reprezentaci a Jirkovi moc blahopřeji k tomuto úspěchu, který jej stál 27 tisíc z vlastní kapsy.

Autor: Stanislav Hlaváček
státní trenér střelců
ze sportovních kuší

MS 2019 - stupně vítězů senioři.
MS 2019 sportovní kuše - stupně vítězů senioři.

Napsali o nás: www.shooting.cz 8.7.2019

Světový pohár 2019 ve střelbě z kuší

V rakouském Innsbrucku se ve dnech 20.-22. 6. 2019 konal historicky první Světový pohár ve sportovní kuši, konkrétně v disciplíně na 10 metrů. Součástí programu byl i jubilejní 10. ročník závodu Austria Open, kterého se čeští střelci účastní od samého začátku.

Na premiérový Světový pohár byli za Česko vysláni dva střelci - v kategorii muži Jakub Novák z SSK Sezemice a v kategorii senioři Jiří Materna z SSK Žďár nad Sázavou. Oba přijeli do místa konání ve čtvrtek, kdy absolvovali přejímku zbraní a vybavení. A aby těch historických premiér nebylo málo, tak v  tento den se vůbec poprvé střílel v rámci Austria Open zkušební závod v kategorii MIX po vzoru vzduchovkových soutěží. Předpokládá se, že od příštího roku bude tato nová kategorie oficiální součástí vrcholných soutěží a věříme, že bude i s naší účastí.

V pátek byl na programu 1. závod Světového poháru. V 8:30 nastupoval ke svému závodu zkušenější z obou střelců - Jiří Materna. Výsledkem 378 bodů obsadil konečné 24. místo. Nutno však podotknout, že v rámci Světového poháru se střílí pouze kategorie muži bez věkového rozdílu, tudíž konkurence byla pro Jirku mnohonásobně vyšší než v jeho obvyklé kategorii seniorů. Ve 2. směně od 10:30 střílel Jakub Novák, který se výsledkem 385 bodů umístil na 14. pozici. Ve 3. směně byl na programu závod Austria Open v  kategorii senioři, čili další šance pro Jirku. A tentokrát všem ukázal, že když je mezi svými, tak patří k  těm nejlepším. S výsledkem 377 bodů postoupil do finále na 7. místě, kde pak naplno projevil své zkušenosti z velkých závodů a velice kvalitním výkonem se prostřílel až k bronzové medaili.

V sobotu si oba střelci vyměnili své role. Hned ráno tedy nastupoval Jakub ke svému druhému závodu SP. Svůj výkon z minulého dne ještě o 4 body vylepšil a byl z toho výsledek 389 bodů, skvělé 5. místo mezi nejlepšími světovými střelci, nový osobní rekord a nový český rekord. Zřejmě to byl pro české barvy dobrý den, jelikož i Jirka ve svém druhém závodě SP zabojoval a svým nejlepším výsledkem v sezóně 384 bodů se prosadil na krásné 18. místo. Celý víkendový program pak uzavíral závod Austria Open v kategorii muži, kde Jakub podal stejný výkon jako ve svém prvním závodu - 385 bodů a obsadil 12. místo.

Finále SP je na programu v listopadu a bude se konat v Mnichově. Uvidíme tedy, co přinese nominace a zda bude toto finále i s českou účastí. Oba střelci skvěle reprezentovali naši střelbu z kuší a zaslouží uznání za výtečné výkony. Počty účastníků této disciplíny neustále narůstají a je zřejmé, že tato disciplína má svoji budoucnost.

Autor: Stanislav Hlaváček
státní trenér střelců
ze sportovních kuší


Napsali o nás: Žďárský deník 22.2.2018

Žďárská střelnice ožila závody

Již 33. ročník tradičních střeleckých závodů ze vzduchových zbraní s názvem Velká cena ZDAR a.s. se uskutečnil ve Žďáře nad Sázavou. Pořadatelství se v budově titulárního sponzora klání ujal žďárský sportovně střelecký klub.

Střílelo se jak ze vzduchových pušek, tak i ze vzduchových pistolí, na muže čekalo šedesát ran vstoje, na ženy a dorost o dvacet ran méně. Do čtyř kategorií podle mezinárodních pravidel ISSF se i přes chřipkovou epidemii přihlásilo celkem čtyřicet střelců a střelkyň z patnácti sportovně střeleckých klubů.

Ve vzduchové pistoli mužů vyhrál pěkným nástřelem 574 bodů František Smaženka z Nového Města na Moravě. Druhé místo obsadil se sedmibodovou ztrátou Aleš Maštera, třetí Lukáš Horáček, oba z Třebíče, nastřílel 553 bodů. Vzduchovou pistoli žen a dorostu ovládla Dagmar Neumanová z Kolína ziskem 358 body, druhá Marie Dufková z Nového Města měla 336 bodů, bronzová Lucie Fialová z Třebíče na ni ztratila dalších jedenáct bodů. Ve vzduchové pušce mužů si výhru vystřílel domácí Jiří Materna s výsledkem 610,1 bodů, stříbrný Martin Tůma z Třeště měl 587,7 bodů a bronzový Pavel Pěch z Brna 573,7 bodů. Poslední kategorii, vzduchovou pušku žen a dorostu vyhrála Radka Havelková s výsledkem 373,2 bodů. Druhý Petr Dufek (oba z Nového Města na Moravě) zaostal o dva body.

Autor: redakce Žďárského deníku


TREFA DO ČERNÉHO. Ve Žďáře na Sázavou se v polovině února konaly střelecké závody.
TREFA DO ČERNÉHO. Ve Žďáře na Sázavou se v polovině února konaly střelecké závody.

Napsali o nás: www.shooting.cz 14.7.2017

Mistrovství světa 2017

Letošní, již 19té Mistrovství světa ve střelbě ze sportovních kuší uspořádal Chorvatský střelecký svaz na střelnici v Osijeku v termínu od 10.7. do 16.7.2017. Z funkce státního trenéra střelců ze sportovních kuší jsem na toto MS vyslal dva střelce, Jakuba Nováka z SSK Sezemice do kategorie muži na 10 metrů a Jiřího Maternu z SSK Žďár nad Sázavou do kategorie senioři na 10 metrů. Oba účastníci se do dějiště MS dopravovali individuálně a veškeré náklady spojené s tímto MS si hradili sami, protože Český střelecký svaz finančně podporuje pouze olympijské disciplíny.

MS začalo pro naše střelce ve středu 12.7.2017 akreditací a neoblíbenou přejímkou zbraní a výstroje. Po úspěšném zvládnutí přejímky oba naši střelci šli na lehký trénink, aby se seznámili s halou ve které budou střílet. Večer v 19 hodin je ještě na střelnici čekalo slavnostní zahájení MS.

Hned druhý den, ve čtvrtek 13.7. nastupoval k vlastnímu závodu Jirka Materna. V první položce podlehl bohužel nervozitě z velkého závodu a pokazil ji, ale díky zbývajícím dobrým zásahům se mu nakonec podařilo postoupit na 7.místě mezi osmičku nejlepších finalistů. Finálový závod na 10 ran začínal v 11:15. Po drobném zaváhání u třetí rány nakonec střelil druhé nejlepší finále ze všech (spolu s dalšími dvěma střelci), což ho v součtu se základním závodem vyneslo na konečné 5.místo s celkovým nástřelem 471 bodů.

V pátek měli oba naši volno, což Jakub v odpoledních hodinách využil k dalšímu tréninku.

V sobotu nastupoval ke svému závodu Jakub Novák v kategorii mužů. Na rozdíl od Jirky se velkého závodu nezalekl a začal velmi pěknou položkou 97 bodů. Závod nakonec dokončil ve svém novém osobním rekordu 381 bodů, což ho vyneslo na 17.místo, pouhých 7 bodů za finálovou osmičkou nejlepších.

Rád bych touto cestou vyslovil poděkování oběma našim střelcům, kteří věnovali tomuto MS velké tréninkové úsilí a byli ochotni reprezentovat Český střelecký svaz i Českou republiku na svoje vlastní náklady.

Letošního Mistrovství světa se zúčastnilo celkem 15 zemí a kompletní výsledky ve formátu PDF jsou ke stažení na stránkách IAU - http://www.crossbow.org

Autor: Stanislav Hlaváček
státní trenér střelců
ze sportovních kuší


MS kuše 2017
MS kuše 2017

Napsali o nás: www.shooting.cz 26.7.2016

Mistrovství Evropy 2016

Letošní Mistrovství Evropy ve střelbě ze sportovních kuší uspořádal Švýcarský svaz kuší v Curychu na střelnici v Albisgüetli v termínu od 11.7. do 14.7.2016. Z funkce státního trenéra střelců ze sportovních kuší jsem na toto ME vyslal tři střelce do kategorie SpKu 60 ran muži na 10 metrů (Marka Bartoška z SSK Poličná, Jakuba Nováka z SSK Sezemice a Jiřího Maternu z SSK Žďár nad Sázavou) a jednu střelkyni do kategorie SpKu 40 ženy na 10 metrů - Michaelu Havlovou z SSK Slatina Brno. Jako vedoucího výpravy jsem jmenoval Václava Jasného. Všichni účastníci se do dějiště ME dopravovali individuálně a veškeré náklady spojené s tímto ME si hradili sami. Český střelecký svaz podporuje pouze olympijské disciplíny k nimž sportovní kuše zatím nepatří.

ME začalo pro naše střelce v pondělí ráno 11.7.2016 akreditací a přejímkou zbraní a výstroje. Po úspěšném zvládnutí přejímky všichni naši odešli na lehký trénink, aby se seznámili s halou kde se bude střílet. Večer v 18 hodin je ještě v centru města čekalo slavnostní zahájení ME, kterého se všichni naši zúčastnili.

Další den v úterý 12.7. všichni nastupovali k vlastnímu závodu ME. Muži začínali v 9 hodin. Marek Bartošek s Jakubem Novákem bohužel podlehli nervozitě z velkého závodu a oba se shodným výsledkem 550 bodů uzavírali výsledkovou listinu. Jirka Materna až na zaváhání ve druhé položce střelil solidní výsledek 575 bodů a umístil se na 11.místě z celkového počtu 31 startujících mužů. V soutěži družstev naši s výsledkem 1675 bodů obsadili 8.místo. Míša Havlová nastupovala na svůj stav v 11:30. Po první nadějné položce se však projevil tréninkový deficit v této disciplíně a s celkovým výsledkem 370 bodů skončila v kategorii žen až na 19.místě.

Rád bych touto cestou vyslovil poděkování všem našim střelcům, kteří svými výsledky až na Jirku sice neoslnili, přesto ale někteří věnovali tomuto ME velké tréninkové úsilí, které se třeba v případě mladého Jakuba Nováka jistě zúročí v dalším období. Uznání zaslouží všichni za to,že byli ochotni reprezentovat Český střelecký svaz i Českou republiku na svoje vlastní náklady.

Oficiální webová stránka ME 2016, kde si lze stáhnout kompletní výsledky je na: http://www.EASF-2016.ch/ECH-2016

Autor: Stanislav Hlaváček
státní trenér střelců
ze sportovních kuší


ME kuše 2016 - Jirka Materna v akci
ME kuše 2016 - Jirka Materna v akci

Napsali o nás: Žďárský deník 14.1.2016

31.ročník střeleckých závodů ve Žďáře nad Sázavou.

O víkendu 9.1. a 10.1.2016 se ve Žďáře nad Sázavou konal již 31.ročník dvoudenních střeleckých závodů ze vzduchových zbraní. Pořadatelství se v budově a.s. ZDAR Žďár na Sázavou ujal Sportovně střelecký klub Žďár nad Sázavou.

Sobotní závod byl určen pro zaměstnance ZDARu a jejich rodinné příslušníky. Střílelo se 20 soutěžních ran vzduchovými puškami Slávie, dospělí vstoje a mládež do osmnácti let vleže. Svoji mušku si přišlo poměřit rovných 90 střelců, kteří byli rozděleni podle věku do šesti kategorií. V mužích zvítězil Vladimír Krejz s nástřelem 174 bodů, v ženách vyhrála Michaela Štýrská se 164 body. Kategorii nejstarší mládeže (narozeni 1998 - 2001) vyhrála Kateřina Čejková se 179 body, mezi narozenými 2002 až 2005 kralovala Eliška Prokšová se 173 body. Kategorii 2006 až 2009 vyhrála Lucie Kotková se 160 body a mezi nejmladšími (ročník 2010 a mladší) zvítězila Veronika Cempírková se 170 body. Nejlepších pět střelců v kategorii vstoje postoupilo do finále o hodnotnou cenu které vyhrála Michaela Štýrská. Závod byl bohatě dotován věcnými cenami pro prvních pět střelců v kategorii mužů i žen a pro všechny střílející v kategorii mládeže.

Nedělní soutěž byla určena pro členy Českého střeleckého svazu. Do čtyř kategorií se přihlásilo rovných 50 střelců. Vzduchovou pistoli na 60 ran vyhrál třebíčský Aleš Maštera nástřelem 563 bodů. S větším odstupem ho následoval Petr Voldán ze Studnic u Hlinska se 547 body a třetí byl Bernát Rudolf z Plzně, také 547 bodů. Vzduchovou pušku na 60 ran vyhrál Jiří Hromada z Plzně se 574 body, se stejným výsledkem skončil na druhém místě domácí Jiří Materna a třetí Jakub Novák ze Sezemic měl 572 bodů. Vzduchovou pistoli na 40 ran vyhrál Kamenický Ondřej ze Sezemic s 365 body, který porazil svoji klubovou kolegyni Stanislavu Hozákovou s 355 body a třetí skončil Jakub Sosík z Olomouce s 353 body. Vzduchovou pušku na 40 ran ovládli na prvních třech místech střelci ze Sezemic. První byl Rotrekl Tomáš s vynikajícím výsledkem 391 bodů, druhá Lenka Hrobařová s 378 body a třetí Jiří Puhlovský - 372 bodů.

Autor: Jiří Bubák, šefredaktor Žďárského deníku
Napsali o nás: www.shooting.cz 2.9.2015

Mistrovství světa 2015

Letošní, již 18-té Mistrovství světa ve střelbě ze sportovních kuší uspořádal Ruský svaz kuší (Ruskyj arbaletnyj sojuz) v Ulan-Ude (hlavní město Burjatské autonomní republiky) v termínu od 21.8. do 24.8.2015. Před vlastním MS ještě pořadatelé uspořádali pro všechny volnou soutěž s názvem Bajkal Cup. Na toto velmi vzdálené mistrovství jsem vyslal dva střelce do kategorie SpKu 60 ran muži na 10 metrů - Marka Bartoška z SSK Poličná a Jiřího Maternu z SSK Žďár nad Sázavou. Vedoucím výpravy byl Václav Jasný. Všichni účastníci si tento výjezd platili sami a nebyla to levná záležitost. Naší výpravě velmi pomohl Ing. Pavel Kaszonyi, šéftrenér filmařů (střelců z polních kuší) a zároveň předseda technické komise IAU z Otrokovic,díky jemuž měla naše výprava vše usnadněné.

MS začalo pro naše střelce v úterý 18.8. v 0:00 odjezdem na letiště do Frankfurtu. Pořadatelé zajistili pro všechny účastníky z Evropy charterový let, který startoval v úterý odpoledne. Po velmi dlouhých osmi a půl hodinách letu a po překonání šesti časových pásem naši šťastně přistáli ve středu v 6:40 místního času v Ulan-Ude. I přes velkou únavu z letu absolvovali ještě ten den akreditaci a přejímku zbraní a výstroje. Ve čtvrtek oba naši stříleli volnou soutěž Bajkal Cup. Výsledky vzhledem k předešlé únavě a nedostatečné aklimatizaci na šestihodinový časový posun byly slabší. Jirka střelil 570 bodů (16. místo) a Marek 563 bodů (18. místo). Večer se oba zúčastnili slavnostního vyhlášení této soutěže.

Další den v pátek si naši dali lehký trénink a večer je čekalo slavnostní zahájení MS. Ruští pořadatelé pojali toto zahájení ve velkém stylu. Na největším náměstí v Ulan-Ude, pod 27 tunovou bystou V. I. Lenina proběhl velkolepý ceremoniál ve stylu zahájení olympijských her s bohatým kulturním programem znázorňujícím burjatské tradice zakončený 10 minutovým ohňostrojem. Hned druhý den v poledne Jirka s Markem nastupovali k vlastnímu závodu MS. Oba se oproti výsledkům v Bajkal Cupu zlepšili. Jirka nastřílel 580 bodů a obsadil 11. místo, když mu na postup do finálové osmičky střelců chyběly 4 body. Marek střelil 569 bodů a obsadil 17. místo.

V neděli měli naši volno, které věnovali prohlídce města a v pondělí večer je čekalo slavnostní vyhlášení výsledků zakončené diskotékou.

Na zbývající dva dny pobytu pořadatelé připravili pro všechny volnou zábavu. V úterý to byla "branná" soutěž družstev spočívající z běhu a čtyř střeleckých stanovišť, kde se postupně střílelo vždy 5 ran, nejprve z VzPi, pak z luku, VzPu a nakonec z kuše. Na středu byl připraven celodenní výlet k jezeru Bajkal s diskotékou na pláži a bohatým občerstvením.

Ve čtvrtek všechny evropské výpravy včetně té naší odletěli opět charterovým letem na letiště do Frankfurtu.

Autor: Stanislav Hlaváček
státní trenér střelců
ze sportovních kuší


MS kuše - Jirka Materna
Jirka Materna

MS kuše - Marek Bartošek
Marek Bartošek

MS kuše - Pohled na střelnici
Pohled na střelnici

Napsali o nás: i-vysocina.cz 12.1.2015

Střelecké závody ve Žďáře mají své vítěze

O víkendu 10. a 11. ledna 2015 se ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil jubilejní 30. ročník dvoudenních střeleckých závodů ze vzduchových zbraní s názvem Velká cena a.s. ZDAR Žďár nad Sázavou. Pořadatelství se v budově Zdaru ujal žďárský sportovně střelecký klub.

VC ZDAR 2015

VC ZDAR 2015

Sobotní závod byl určen pro zaměstnance Zdaru a jejich rodinné příslušníky. Střílelo se dvacet soutěžních ran vzduchovými puškami Slávie. Dospělí vestoje a mládež do osmnácti let vleže. Svoji mušku si přijelo poměřit celkem 78 střelců, kteří byli podle věku rozděleni do šesti kategorií.

Nedělní soutěž byla určena pro členy Českého střeleckého svazu. Do čtyř kategorií podle mezinárodních pravidel ISSF se přihlásilo 53 střelců.

Výsledky
Sobotní závod zaměstnanců:
Muži - 1. Karel Laštůvka 178 bodů,
Ženy - 1. Majtnerová Marta 169 bodů,
Ročník 1997 až 2000 - 1. Rozmarýnová Anna 189 bodů,
Ročník 2001 až 2004 - 1. Vojta Šimon 168 bodů,
Ročník 2005 až 2008 - 1. Pavlas Petr 174 bodů,
Ročník 2009 a mladší - 1. Mašek Tomáš 115 bodů.

Nedělní závod ISSF:
Vzduchová pistole 60 ran muži - 1. Bernát Rudolf (Plzeň) 564 bodů,
2. Janda Martin (Pelhřimov) 561 bodů, 3. Maštera Aleš (Třebíč) 558 bodů.
Vzduchová pistole 40 ran ženy a dorost - 1. Hozáková Stanislava (Sezemice) 342 bodů,
2. Kamenický Ondřej (Sezemice) 342 bodů, 3. Dufková Marie (N. Město na M.) 325 bodů.
Vzduchová puška 60 ran muži - 1. Hromada Jiří (Plzeň) 580 bodů,
2. Kaman Petr (Žďár n.S.) 580 bodů, 3. Novák Jakub (Sezemice) 576 bodů.
Vzduchová puška 40 ran ženy a dorost - 1. Hrobařová Lenka 392 bodů,
2. Vyhnálková Lucie 380 bodů, 3. Rotrekl Filip 363 bodů (všichni Sezemice).

Autor: admin i-vysocina.czNapsali o nás: Žďárský deník 20.6.2014

Střelec Materna má veteránský hattrick

Plzeň - Mezinárodní mistrovství ČR ve sportovní střelbě přilákalo do Plzně na 300 střelců. V konkurenci 18 zúčastněných zemí se zaskvěl i člen Sportovně střeleckého klubu Žďár nad Sázavou Jiří Materna. Ve věkové kategorii 45 až 54 let bojoval ve třech disciplínách. Ve vzduchové pušce na 40 ran si vystřílel titul veteránského mistra ČR nástřelem 386 bodů před druhým Kasipovičem (384) z Bosny-Hercegoviny a třetím Dittrichem (380) z Německa. V libovolné malorážce obsadil druhé místo nástřelem 570 bodů, když mu porážku ze vzduchovky oplatil vítězný Kasipovič (také 570 bodů). V závěrečné libovolné malorážce na 60 ran vleže obsadil nástřelem 589 bodů čtvrté místo, stejný výsledek měl i bronzový Nor Nyflot. Z čechů byl opět bezkonkurenční a završil mistrovský hattrick.

Autor: Jiří Bubák, šefredaktor Žďárského deníkuNapsali o nás: Žďárský deník 17.1.2014

Střelci se sjeli do Žďáru nad Sázavou

O víkendu 11.1.-12.1.2014 se ve Žďáře nad Sázavou uskutečnily dvě střelecké soutěže. První z nich byl již 29.ročník dvoudenních závodů ze vzduchových zbraní s názvem Velká cena a.s.ZDAR Žďár n.S. Pořadatelství se v budově ZDARu již tradičně ujal Sportovně střelecký klub Žďár nad Sázavou.

Sobotní závod byl určen pro zaměstnance ZDARu a jejich rodinné příslušníky. Střílelo se 20 soutěžních ran vzduchovými puškami Slávie, dospělí vstoje a mládež do osmnácti let vleže. Svoji mušku si přišlo poměřit celkem 87 střelců, kteří byli rozděleni podle věku do šesti kategorií. Nejpočetněji obsazenou kategorii mužů vyhrál Karel Laštůvka nástřelem 185 bodů, v ženách zvítězila Drahomíra Prouzová se 174 body. V kategorii mládeže narozené v letech 1996-1999 zvítězil se 186 body Vladimír Kutílek, kategorii narozených 2000-2003 vyhrál Filip Laštůvka s 191 body. Prvním mezi narozenými v letech 2004-2007 byl Petr Pavlas se 150 body a nejmladším (narozeni 2008 a později) kraloval Václav Suchánek s 101 body. Závod byl firmou a.s.ZDAR dotován hodnotnými cenami pro všechny závodníky střílející v kategorii mládeže a pro prvních pět v kategorii mužů i žen.

Nedělní soutěž byla určena členům Českého střeleckého svazu. Střílelo se jak ze vzduchových pušek, tak i ze vzduchových pistolí, muži 60 ran vstoje a ženy a dorost 40 ran vstoje. Do čtyř kategorií podle mezinárodních pravidel se přihlásilo celkem 46 střelců. Ve vzduchové pistoli mužů vyhrál vynikajícím nástřelem 585 bodů Aleš Maštera z Třebíče, druhý Rudolf Bernát z Plzně měl 566 bodů a třetí Petr Bechyně z Kolína nastřílel 563 bodů. Vzduchovou pistoli žen a dorostu vyhrála novoměstská Marie Hlaváčková nástřelem 344 bodů, stříbro a bronz si do Kuřimi odvezli Oskar Sedlák (332 bodů) a Adriana Rošteková (325 bodů). V pušce mužů si první dvě místa vystříleli domácí Jiří Materna (581 bodů) a Petr Kaman (570 bodů). Bronz nástřelem 568 bodů bral Pavel Pěch z Brna. Poslední kategorii - vzduchovou pušku žen a dorostu vyhrál velmi pěkným výsledkem 390 bodů Filip Nepejchal z Kolína. Druhá Michaela Marková měla 359 bodů a třetí Martina Měcháčková střelila 347 bodů, obě z Nového Města na Moravě.

Druhým víkendovým závodem bylo 2.kolo čtyřkolové Střelecké ligy mládeže 2013-2014 ze vzduchových pušek pořádané sportovním klubem při Activ-SVČ Žďár nad Sázavou, které se konalo v sobotu v sále DDM na Horní ulici. Soutěž střílelo 18 mladých střelců. V kategorii chlapců zvítězil František Raučina s výsledkem 185 bodů a nejlepší dívkou se stala nástřelem 188 bodů Tereza Rubínková, oba z DDM Bystřice n.P. Soutěž družstev vyhrálo družstvo DDM Bystřice n.P. (539 bodů) těsně před domácími z Activ-SVČ (536 bodů) a třetími z DDM Velké Meziříčí (529 bodů). Liga pokračuje třetím kolem 22.2. a závěrečné kolo je 26.4.2014.

VC ZDAR 2012
Stříbro a bronz ve vzduchové pušce mužů

Autor: Jiří Bubák, šefredaktor Žďárského deníkuNapsali o nás: Hitmagazín, číslo 21, ročník III, 24.10.2013

Ač opomíjená, je sportovní střelba jedním z nejúspěšnějších českých sportů olympiád

Těžko u nás hledat sportovního příznivce, který by neznal jména jako David Kostelecký, Lenka Hyková či Kateřina Emmons. Ti všichni jsou medailisty ve sportovní střelbě z letních olympijských her v posledním desetiletí. Mimo tyto vrcholné akce okrajový a nepříliš mediálně propagovaný sport má bohatou historii i zajímavou současnost také na Ždársku. Jen mistrů České republiky bychom zde našli hned několik.


Sportovní střelba je sportovnim odvětvim zahrnujicim více disciplín, při kterých se sportovec snaží výstřelem ze střelné zbraně zasáhnout co nejpřesněji cíl. Pro úspěch je rozhodujíci přesnost, u některých disciplín v kombinaci s rychlostí. Některé střelecké disciplíny jsou zařazené do programu olympijských her. Kromě individuálních disciplín je sportovní střelba také součástí několika vice odvětvových sportů - moderního pětiboje a biatlonu. Toliko definice pro ty, kteří se střeleckým sportem ještě neměli co do činění.

Dlouholetou ikonou žďárské sportovní střelby je Jiří Materna. Ten se tomuto sportu s úspěchem věnuje již od mládí. "Dostal jsem to do vínku, protože otec i děda byli myslivci. Zpočátku jsem šel v jejich šlépějích a také jsem se věnoval myslivosti. Jenže sportovní střelba mé lákala mnohem víc, proto jsem myslivosti zanechal" líčí svoji cestu devětačtyřicetiletý střelec.

Pátý v Evropě

Ten má na svém kontě několik solidních uspěchů. Z republikových šampionátů přivezl dvacet cenných kovů, z toho vice než polovinu tvořila zlata. Nejcennějšího úspěchu však dosáhl nedávno. "Na evropském šampionátu se mi v disciplíně sportovní kuše podařilo dostat do finále mezi nejlepších osm střelců. V něm jsem pak obsadil konečné 5. místo, což považuji za obrovský úspěch" těší Maternu.

Sportovní střelba, to je spousta naprosto rozdílných disciplín. Jiří Materna se věnuje několika z nich. Celoročně se věnuje již zmíněné sportovní kuši. V létě pak navíc malorážce, v zimním období vzduchově pušce. Jak vlastně pohledem samotného aktéra vyznívá srovnání náročnosti různých disciplín? "Asi nejjednodušší je malorážná puška. Při ni se střílí z padesátimetrové vzdálenosti 60 ran vleže. Právě kvůli tomu, že se u ni může ležet, což je pro stabilitu střelce obrovská výhoda, není tak náročná. Mnohem náročnější je vzduchová puška, z níž střílíte na terč, kde má desítka (deset bodů) průměr pouhého půl milimetru. Na pomyslném vrcholu náročnosti je pak sportovní kuše. Střílí se na velkou vzdálenost a roli při ni hraje spousta faktorů. Stačí lehce naklonit ramena lučiště a už míříte úplně jinam, než chcete" vysvětluje Jiří Materna.

Medaile z olympiády se nedočkali.

Vyjma Žďáru se sportovní střelbě daří také v dalších městech regionu. Ve Velkém Meziříčí, Bystřici nad Pernštejnem nebo v Novém Městě na Moravě. Zde má sportovní střelba bohatou minulost.

První zmínka o sportovní střelbě v Novém Městě na Moravě je již ze začátku 19. století, kdy byla v roce 1813 založena Střelecká společnost, která byla v době svého vzniku jediným spolkem ve městě. Byla postavena střelnice, která se nacházela v místech dnešní Hornické ulice. Po zhruba sedmdesátileté přestávce, byla po založení tehdejšího Svazarmu v roce 1951 sportovní střelba obnovena.

Také v současnosti je novoměstský střelecký oddíl aktivní. "Sdružujeme více než tři desítky aktivních členů. Zaměřujeme se především na výchovu mládeže, kdy mladí střelci začínají zhruba od osmi let věku. Nejprve začínají střelbou ze vzduchovky, posléze přechází na malorážku," říká předseda klubu Jindřich Dvořák.

V Novém Městě na Moravě se mohou pochlubit tím, že před nedávném vychovali skutečnou střeleckou hvězdu. Jejich odchovankyně Petra Kaštánková totiž vybojovala titul mistrně Evropy. "Škoda jen, že aktivní činnosti těsně před olympiádou v Pekingu zanechala. Mohli jsme mít i olympijskou medailistku. To je bohužel trvalý problém sportovní střelby, velká "úmrtnost" mladých střelců," povzdychnul si předseda střeleckého klubu v Novém Městě.

Svůj vliv na tuto skutečnost může mít finanční náročnost, která střeleckou vášeň obnáší. Kvalitní vybavení totiž přináší náklady v řádech desítek tisíc korun. "Pro začínající střelce jsme vybaveni na špičkové úrovni. Můžeme jim poskytnout jak zbraně, tak i střelivo. Ale na vyšší úrovni už tento koníček něco stojí. Kalhoty, kabát, flinta, řemen - to nejsou laciné záležitosti," vysvětluje dlouholetý úspěšný střelec.

V novoměstském oddíle také pečlivě dbají na výchovný smysl střelby. Na prvním místě se u mladých střelců pečlivě sleduje jejich školní prospěch. Nebývá výjimkou, kdy musí právě z těchto důvodů mladý sportovec skončit. "Vždycky mladým říkám, že střelec je uvážlivý a nedělá zmatky. To platí i ve škole, ta musí být pro mladé na prvním místě," sympaticky dodává Dvořák.

Přes tyto skutečnosti zůstává sportovní střelba okrajovým sportem, který rozhodně není v centru pozornosti. Spíše naopak. Po olympijských medailových hodech a velké publicitě vždy přichází dlouhý půst. "Bohužel mezi veřejností je náš sport zafixovaný jako nebezpečný, protože jde o zbraně. Přitom se jedná o jeden z nejbezpečnějších sportů, který je pečlivé hlídaný trenéry i rozhodčími. Na rozdíl třeba od hokeje či fotbalu, kde jsou zranění naprosto běžná, nepamatuji, kdy jsme naposledy něco podobného řešili. Proto lze jen těžko předpovídat, kam se bude sportovní střelba dále ubírat," uzavírá předseda Sportovně střeleckého klubu v Novém Městě na Moravě Jindřich Dvořák.

Autor: Michael Fiala, redaktor HitmagazínuNapsali o nás: článek z webu ČSS

Mistrovství Evropy

Ve dnech 3.9. až 8.9.2013 se konalo v Innsbrucku Mistrovství Evropy ve sportovní kuši. Z české republiky se zúčastnil jediný střelec, Jiří Materna z SSK Žďár nad Sázavou, člen RSCM Brno v disciplíně 60 ran muži na 10 m. Mistrovství pro něho začalo na Innsbrucké střelnici ve středu 4.9. akreditací a nezbytnou přejímkou zbraní a střelecké výstroje. Tuto, pro každého střelce neoblíbenou část závodu absolvoval bez jakéhokoliv problému. Večer se v 18:00 hodin zúčastnil slavnostního zahájení. Pořadatelé toto zahájení přenesli do historického centra Innsbrucku. Po slavnostním průvodu městem k největší historické památce Innsbrucku - zlaté střeše, kterou nechal postavit císař Maximilián I. v 15.století, došlo po slibu sportovců k slavnostnímu zahájení Mistrovství Evropy.

Jirka Materna ke svému závodu nastupoval hned druhý den ve 12:00. Už v nástřelu střílel celkem s jistotou a brzy přešel do první položky. Tu začal slušně, ale pokazil ji 9. a 10. ranou, kdy dal 2 x 9 a ze slibně vypadající položky se rázem stala průměrná s hodnotou 96 bodů. Následovaly další tři pěkné položky - 98, 98 a 97. Od 41. do 45. rány u něj došlo k nejhorší krizi, v těchto 5ti ranách ztratil 4 body. Dokázal se ale sebrat a položku dokončil sérií 5ti desítek a dotáhl ji opět na průměrných 96 bodů. Se závodem se rozloučil poslední, nejlepší položkou 99 bodů. Celkem 584 bodů - Jirkův vyrovnaný osobní rekord. Následovalo netrpělivé očekávání celkových výsledků a pak veliká radost, když zjistil, že se jako naprostý, nepodporovaný amatér dokázal dostat na 6. místo do finále Mistrovství Evropy. Další velikou radost v tomto závodě zažil ruský střelec Luginets Nazar, který zde nastřílel nový světový rekord s hodnotou 597 bodů.

Finále začínalo až v 17:00 hodin. Jirka střílel nástřel finále velmi dobře, z devíti ran pouze 2 x 9. Pak ale došlo k poruše terčového zařízení u střelce na stanovišti 5 - za Jirkovými zády. Po mírných zmatcích, kdy pořadatelé museli střelce z pátého stanoviště přestěhovat, došlo k dalšímu dodatečnému nástřelu. Ten se už Jirkovi nezdařil, z pěti ran pouze jedna desítka!! Série špatných ran pokračovala i při finále, které začal třemi devítkami. Naštěstí se ale vzpamatoval a 10ti rannou finálovou položku zakončil pěknou sérií sedmi desítek - celkem 97 bodů, druhé nejlepší finále ze všech. Z celkovými 681 body postoupil na konečné 5. místo, když ho od bronzové medaile dělila ztráta pouze jediného bodu. Nástřelem 681 bodů zároveň stanovil i nový český rekord.

Výsledky:

Poř.JménoZemě1.2.3.4.5.6.Celk.Fin.Celk.
1.Luginets NazarRussia99100999910010059796693
2.Sidi PeterHungary9698981001009959196687
3.Kamenskiy SergeyRussia999696981009958894682
4.Loretz StephanSwitzerland100999697959658398681
5.Materna JiríCzech Republic96989897969958497681
6.Reichhuber StefanGermany98989997989758794681
7.Hatterer StephaneFrance97979998969758496680
8.Markoja RobertSlovenia9998100100999459088678

Přestože tato disciplína nepatří mezi olympijské a tudíž u nás není nijak podporována, je tento výsledek vynikající a Jirka skvěle zviditelnil naši republiku na velmi dobře obsazeném ME, kterého se zúčastnilo 12 států. Zaslouží velké uznání. Celkové výsledky a fotografie na stránkách IAU.

Autor: Stanislav Hlaváček - státní trenér kuší ČSSNapsali o nás: článek z webu ČSS

IWK Stockerau 2013 sportovní kuše na 10 a 30 metrů

Ve dnech 10 až 11.5.2013 se výprava českých střelců ze sportovních kuší zúčastnila mezinárodního závodu IWK Stockerau 2013 v Rakousku. Závod měl silné mezinárodní zastoupení, mimo nás ještě do Stockerau přijely výpravy z Francie, Německa, Švýcarska, Maďarska a samozřejmě také velký počet domácích střelců. Vedoucím výpravy byl státní trenér kuší pan Stanislav Hlaváček. V pátek 10.5. se jako první na startovní čáru mezi ženami na 10 metrů postavila Kateřina Richterová z SSK Slatina Brno. Na jejím výsledku se projevila určitá nervozita, byl to její první zahraniční start. Celkově s výsledkem 341 bodů obsadila Katka 9.místo. Sobotní závod juniorek na 10 m střílely sestry Dudovi z SSK Slatina Brno. Mladší Lucka si i přesto, že to byl také její první zahraniční start střelila osobák. S výsledkem 371 bodů se umístila na 10.místě, na finálovou osmičku jí chybělo pouhých 5 bodů. Na její sestře Veronice, střílející ve stejné kategorii s Luckou, bylo vidět, že je to již střelkyně zocelená předešlými starty na MS i ME. Nejen, že si i ona střelila svůj nový osobní rekord, ale s výsledkem 380 bodů postoupila do finále na třetím místě. Tam nakonec po velkém boji podlehla finiši rakouské střelkyně z pátého místa a s finálovým výsledkem 93 bodů Verča celkově skončila na fantastickém 4.místě. V sobotu do svého závodu mezi seniory na 10 metrů nastoupil také poslední účastník naší výpravy, Jiří Materna z SSK Žďár nad Sázavou. S výsledkem 385 bodů ve své kategorii zvítězil. Do soutěže jsme postavili i smíšené družstvo v kategorii "volná třída" ve složení Veronika a Lucka Dudovi spolu s Jirkou Maternou.V konkurenci 12ti družstev složených převážně z mužských kategorií jsme se nástřelem 1136 bodů umístili na 8.místě.

S naší minivýpravou jsme se se svými výsledky na této soutěži neztratili. Touto cestou tak chci poděkovat všem našim střelcům za vzornou reprezentaci ČSS a České republiky na mezinárodním poli.

IWK 2013
Střelnice Stockerau
IWK 2013
Materna v akci

Autor: Stanislav Hlaváček - státní trenér kuší ČSSNapsali o nás: Žďárský deník 22.2.2013

Žďárští střelci na vítězství doma nedosáhli

Koncen února se ve Žďáře nad Sázavou konal již 28.ročník střeleckých závodů ze vzduchových zbraní. Pořadatelství se ujal Sportovně střelecký klub Žďár nad Sázavou.

Sobotní závod byl určen pro zaměstnance ZDARu a jejich rodinné příslušníky. Střílelo se 20 soutěžních ran vzduchovými puškami Slávie, dospělí vstoje a mládež do osmnácti let vleže. Svoji mušku si i přes nepřízeň počasí přišlo poměřit 101 střelců, kteří byli rozděleni podle věku do šesti kategorií. V mužích zvítězil Vladimír Krejz s nástřelem 183 bodů, v ženách vyhrála Michaela Štýrská se 170 body. Kategorii nejstarší mládeže (narozeni 1995 - 1998) vyhrál Martin Vojta se 188 body, mezi narozenými 1999 až 2002 kraloval Martin Dufek se 179 body. Kategorii 2003 až 2006 vyhrála Eliška Prokšová se 169 body a mezi nejmladšími (ročník 2007 a mladší) zvítězila Tereza Landsmanová se 142 body. Závod byl bohatě dotován věcnými cenami pro prvních šest střelců v kategorii mužů i žen a pro všechny střílející v kategorii mládeže.

Nedělní soutěž byla určena pro členy Českého střeleckého svazu. Do čtyř kategorií se přihlásilo 33 střelců. Vzduchovou pistoli na 60 ran vyhrál třebíčský Aleš Maštera nástřelem 566 bodů. S malým odstupem ho následoval Pavel Berka z Uničova (560 bodů) a třetí Petr Voldán ze Studnic u Hlinska (554 bodů). Vzduchovou pušku na 60 ran vyhrál Tomáš Bartoněk z Uničova (586 bodů) a stříbro a bronz zůstal domácím Jiřímu Maternovi (580 bodů) a Petru Kamanovi (572 bodů). Vzduchovou pistoli na 40 ran vyhrála Marie Hlaváčková z Nového Města na Moravě (353 bodů) a vzduchovou pušku na 40 ran Ivana Zelená z Kabla Velké Meziříčí (372 bodů)

VC ZDAR 2013
Střelci na VC a.s.ZDAR Žďár nad Sázavou 2013

Autor: Jiří Bubák, šefredaktor Žďárského deníkuNapsali o nás: Žďárský deník 22.6.2012

Materna dvojnásobným mistrem ve střelbě

Plzeň - O uplynulém víkendu se v Plzni uskutečnilo Mezinárodní mistrovství České republiky ve sportovní střelbě. Závodů se zúčastnilo celkem 253 střelců ze 14 států Evropy. Jedním z nich byl i Jiří Materna, člen Sportovně střeleckého klubu Žďár nad Sázavou. Materna absolvoval tři disciplíny ve věkové kategorii 45 až 54 let, ze kterých si přivezl dva mistrovské tituly. První získal ve vzduchové pušce na 40 ran nástřelem 388 bodů. Druhý si vystřílel v libovolné malorážce na 3x20 ran. Zde vyhrál se součtem 571 bodů. V libovolné malorážce na 60 ran vleže obsadil po drobném zaváhání 5.místo nástřelem 588 bodů

Autor: Jiří Bubák, šefredaktor Žďárského deníkuNapsali o nás: Žďárský deník 17.2.2012

Střelci závodili na Velké ceně

Žďár nad Sázavou - O víkendu se uskutečnil 27. ročník dvoudenních střeleckých závodů ze vzduchových zbraní Velká cena akciové společnosti ZDAR Žďár nad Sázavou. Pořadatelství se v budově Zdaru ujal Sportovně střelecký klub Žďár nad Sázavou. Sobotní závod byl určen pro zaměstnance Zdaru a jejich rodinné příslušníky. Střílelo se dvacet soutěžních ran vzduchovými puškami Slávie. Dospělí vestoje a mládež do osmnácti let vleže. Svoji mušku si přijelo poměřit celkem 96 střelců, kteří byli podle věku rozděleni do šesti kategorií

Nedělní soutěž byla určena pro členy Českého střeleckého svazu. Do čtyř kategorií podle mezinárodních pravidel ISSF se přihlásilo 33 střelců.

Výsledky:
Vzduchová pistole 60 ran muži
- 1. Voldán Petr 557 bodů, 2. Mejtský Miloslav 554 a 3. Pešava David 546 (všichni Studnice u Hlinska)
Vzduchová pistole 40 ran ženy a dorost - 1. Hlaváčková Marie 360 (N.Město na M.), 2. Roštek Andrej 359 a 3. Brázda Kryštof 265 (oba Brno)
Vzduchová puška 60 ran muži - 1. Materna Jiří 583, 2. Kaman Petr 575 (oba Žďár n.S.) a 3. Pěch Pavel 552 (Brno)
Vzduchová puška 40 ran ženy a dorost - 1. Zelená Iveta 370 (Kablo V.Meziříčí), 2. Kadlecová Iveta 316 (Třešť) a 3. Večeřa Václav 308 (N.Město na M.)
Závod zaměstnanců: Muži - 1. Karel Laštůvka, Ženy - 1. Michaela Štyrská, Ročník 1994 - 1997 - 1. Iva Majtnerová, Ročník 1998 - 2001 - 1. Martin Dufek, Ročník 2002 - 2005 - 1. Petr Sklář a Ročník 2006 a mladší - 1. Berenika Polehlová

VC ZDAR 2012
VELKÁ CENA ZDARU. Střelci ze širokého okolí se sjeli do Žďáru na 27.ročník

Autor: Jiří Bubák, šefredaktor Žďárského deníku

Činnost rady KS Pozvánka na VH 23.6.21 Zápis z Výboru 7.11.20 Zápis z Výboru 13.4.20 Seznam členů rady Kritéria podpory . . . Kalendář závodů Seznam SSK Seznam rozhodčích Statut KS ČSS Výsledkové listiny Zimní liga Chotěboř 10.k. Pohár SSK V.Meziříčí Pohár SSK Mostiště Pohár SSK Bystřice Krajské přebory VC Pelhřimova KSL mládeže 2020 ČPTM Finále Memoriál F.Vobra VC Chotěboře VC SSK Chotěboř ČPTM 3.kolo Pohár AVZO H.Cerekev ČPTM 2.kolo Pohár Chotěboře VC Batelova OSL Pelhřimovska 4.k. VC Chotěboře ČPTM 1.kolo OSL Pelhřimovska 3.k. McKay CUP VC Bystřice n.P. VC 0030 VC N.Města OSL Pelhřimovska 2.k. Cena SSK Žďár n.S. Zimní liga H.Brod 11.k. Zimní liga Chotěboř 9.k. Pohár AVZO H.Cerekev VC ZDAR Žďár n.S. Třešťská diabolka Krajský přebor Archiv výsledků Zprávy z klubů SSK Černovice SSK N.Město n.M. SSK Žďár n.S.